nilkkakipu

Olen 32 wee nainen. Minua vaivaa kova vasemman nilkan kipu kävellessä, nilkkaa ojentaessa ja lepoasennossakin. En ole sitä mielestäni loukannut. Harrastan aktiivisesti liikuntaa mm jumpparyhmiä ja kävelyä. Hieroin siihen Voltarenia, ei apua. Mitä tehdä? Kiitos!!!
1364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa tutkia kunnolla:ultraääni, magneetti jne. Vaihda lajia, voi olla että on rasittunut. Uinti ja pyöräily eivät aiheuta niin paljon rasitusta nilkalle. Minulle pitkäaikainen kävely on myrkkyä tuolle murtuneelle nilkalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ninni1234 kirjoitti:

Olen 32 wee nainen. Minua vaivaa kova vasemman nilkan kipu kävellessä, nilkkaa ojentaessa ja lepoasennossakin. En ole sitä mielestäni loukannut. Harrastan aktiivisesti liikuntaa mm jumpparyhmiä ja kävelyä. Hieroin siihen Voltarenia, ei apua. Mitä tehdä? Kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu