paikkaan ei kannata tulla,ellei halua tulla riidan kohteeksi.kissassa metsästystä harrastavat haastavat riitaa ilta toisensa jälkeen.sitten porukalla päälle,koska heidän voimat ei riitä yksin selvittää asiaa.mitä vieraampi on,niin sen paremmin nuoret nilkit yrittää mukiloita.helppoa se on,koska ei ole portsaria,eikä ravintola henkilöstö soita virkavaltaa peläten luvan menetyksellä?ja myyjän oma poikakin ja ex mies haastelee riitaa.kaikilta tappelu pukareilta pitäs aseluvat ottaa pois muutamaksi vuodeksi.että tilanne rauhoittuu.
puolangan mustakissa
rakeki
13681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onpa yllätys. Tuollaista se on ollut Puolangalla toiminta jo vuosikymmeniä. Sama sisäänlämpiävä porukka, sukupolvet vain vaihtuu. Kaikki ulkopuolinen koetaan uhkaksi, jota yritetään karkottaa junttimaisella öykkäröinnillä.
Kannattaisi käydä joskus tutustumassa suureen maailmaan kunnanrajojen ulkopuolella, jopa maan rajojen ulkona. Ja ennenkaikkea kannattaisi opiskella, näin piirit ja tietämys avartuu.
Eläkää hättäilkö. Tulen Heinäkuussa kesälomalla käväsemään ja annan kaikille marisijoille pataan Mustassakissassa..!
onhan se surkeaa, että kyläpahasessa ei lomalaiset ja ohikulkijat saa pöhnää rauhassa vetää päälle paikallisessa anniskelupaikassa. tosiaankin saisi se möykkärisakki kävästä muualla uhittelemassa, niin saisivat mitä kuuluu. olisiko niin, että ovat käyneet ja joutuvat egoaan nyt paikkaamaan kotikulmilla.
voihan joku kerta sattua ohikulkijoita, jotka laittavat mukilointiporukan kerralla ojennukseen, kuten joskus on tainnut käydä. onko tämä joku perinneharrastus, vai mistä johtunee vieraiden vastaanottokomiteoiden tyyli.
Tyypillistä peräkammarien poikain touhua. Mistään muusta ei tiedetä eikä välitetä kuin oman kylän jutuista.
Jos metsästystä harrastavat siellä uhoavat, eikun homma videolle ja video poliisille. Lähtee aseluvat peräkammarien pojilta samontien.
Asian ydinhän on siinä, ettei Puolangalle ylipäätään kannata tulla.
Olihan tuo eilen taas ollu menoa mustassa kissassa. Joku laitto paikkaa taas remonttiin
Yleensä sulkemisaikaan asti Kissassa oleva pääsee tappelua näkemään. Sossun rahoilla elävien vanhojenpoikien turhaumat siellä purkautuvat.
Ne tappelijat ovat KEPULAISIA!!!!!
ketäpä muita KEPULAESIE, siis eihän normiälynen ihminen ees tuu sinne PUOLANGALLE!!!!
Se räyhäporukka on homoseksuaaleja kaikki, ne koettaa peittää sitä esittämällä isoa miestä. Sakilla kairaavat toisiaan persieen mettäkämpässä.
Suuret erämiehet, alkaa olla todisteet koossa.
Ootko saanu laajankin esitutkinta-aineiston kerättyä?
Joo, se todistaa että sinä oot kylän suurin ruskean reiän ritari.