Kainuunsanomissa mainittiin että perämoottori meni uusiokäyttöön. Kuka lienee uusi onnellinen omistaja?
Kenen lautalta varastettu perämoottori?
töyhtötiainen
2780
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ai missäkä? Veneestä vai?
Onneksi eivät sentään vieneet nahkaista soffakalustoa
Valkoinen lippu liehuu komiassa korennossa jotta paikannus onnistuisi paremmin. Toki valkea näkyy pimeässä parhaiten.
Se viimevuodenmalli oli parempi. Tää evo 2 näyttää enemmänkin rakennustelineeltä. Toki makuasiahan tääkin on tietty ;)
lisätty runkkilava että näkevät
Ilmeisesti parin viikon takainen myrsky hajoittanut kyhäelmän kun ei ole ajelehtinut järvellä.
Uitonniemen TB:n puoleisessa päässä näkyi lymyävän. Josko se siellä turvassa olisi. Toivottavasti se saa olla edes siellä rauhassa.
tietennii teepeen parlamentti , tietää tästähii parraeten?
Joo, näin on ja hyvä niin. Poijjan viikarit olivat plöräyttäneet aimo annoksen tankkiin Kiantajärven vettä, ja siitäkös peräprutku vallan riemastui. Lautan omistaja ei riemastunut, joka nyt on hyvin inhimillistä, ettenkö sanoisi normaalia.
Emäjoen länsipuolelle rantaraitin tien (pää ) lautan rakentaja jattänut rak.jätteet kanavan varteen .Näkyvät rumasti kanavan yli.Siivoa rakentaja jälkesi ......
Joko maesema siistiyny vae laetetaanko paekallinen ympäristö ministeri assielle.
Millähä oekeuvvella se estää puomilla pääsyn sinne reohkan rakennus paekalle?? kuuluu laettaneen riistakameran kuvvoomaan ettei kukkaa pirruutta tie.Liekkö semmonen laellista?
höpöpuheita raokalla varroa kameroehin
Lainakamera?
Joku tosiaan laittanut puomin ihan yleiselle reitille :( Minua ei lautakasa kiinnosta eikä muukaan häijyyden teko. Toisaalta minua eivät puomitkaan pidättele ihan normaalisti ulkoilemasta Seipikaarteella. Ehkä joku turisti saattaa kääntyä pois eikä pääse ihailemaan Kiantajärveä.
Mitenhän se on että saako sitä muuten tukkia tietä nuin vain tuommosella puomilla?? epäelen kovasti että ei maha olla laillista touhua..Van siinäpähän pääseepä sen kiertämään ja niinhän tuo oli kehunu että kamerasta näkyy kaikki ketkä siellä kulkee. :D
Asikaisen moottori! Itsehän tuo sanoi.
Mielestäni Eu:n pitäs kieltää lauttojen rakentelu. Rumia kuin mitkä ja turvattomia.
Ei tarvi olla ruudinkeksijä ollakseen tuonelanlautturi.
Mihin se nyt on siirtynyt, kun ei näy enää kanavan varressa? Lieneekö saanut häädön vai onko vain masto kaatunut?
Suomussalmi rokissa esitteli lauttaansa ja olemattomia lihaksiansa. Surkuhupaisa tapaus koko tapaus irokeesinensa kaikkinensa.
V***N MOLOPÄÄT kun päästitte lautan myrskyn vietäväksi. Tekijä tiedossa joten alappa ilmottautua.
jos tekijä on tiedossa niin turhaan kai hän enää alkaa erikseen ilmottautumaan?
Oliko lautta päässyt itsestään irti?
Tekijä oli mitä ilmeisimmin tuli joka poltti köyden poikki. Lähde TTT (TB:n tietotoimisto)
Oisko ensi kesälle tulossa isompaa lauttaa?? Semmoinen jossa oisi koppi, voisi olla vaikka munasillaan siellä??
Todennäköisesti kyllä. Ja hyvä niin. Kuihtuvalla kylällä vähänlaisesti nähtävyyksiä.