Tyhjäkäynti

Mopo ei meinaa siis kunnolla käynnistyä vaikka ryyppy olisi päällä. Sitten kun käynnistyy, niin sammuu jos ryypyn ottaa pois päältä. Eli sammuu tyhjäkäynnillä. Mitens tuon kaasuttimen säätö?
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luultavasti suutin tukossa.

Äänestä

Siis kiristät vaan sitä mutteria mikä lähtee siitä johdosta.

Äänestä

kaasarin pohja auki ja pääsuuttimen putsaus, helpompaa kuin heinän teko

Äänestä
  • Mitens tuon Airsalin tehoalue on? Pitää vissiin laittaa rajoittamaton cdi kiinni, koska muuten se piikki jää varmaan kesken.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joopelis1389 kirjoitti:

Mopo ei meinaa siis kunnolla käynnistyä vaikka ryyppy olisi päällä. Sitten kun käynnistyy, niin sammuu jos ryypyn ottaa pois päältä. Eli sammuu tyhjäkäynnillä. Mitens tuon kaasuttimen säätö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu