että näin VAPO toimii edelleen...
http://yle.fi/uutiset/lestijarvi_vastustaa_voimakkaasti_turvetuotantoa_teerinevalla__vaatii_lisaksi_vapolta_korvauksia_menneista/8003153
VAPO tuo luonnon kyltymätön tuhooja
opav
4
141
Vastaukset
- suonkuivaaja
Joopa joo lämpöä ja sähköä pitäs jostain tehdä ...
- yivguihui52ljkm
Lämpyähän tuloo patteriista ja sähkyä töpselistä! Nottas tiärät!
- kokokokkko
Ilimanmuuta vaan mistä se lämpö sinne pattereihin ja sähkö sinne töpseleihin tehrähä?
Kaivettaan vuan suot kaikki ylös jotta saaraha kevväällä kunnon suuret tuluvat. Oottelenki nyt jotta millonkoha tuo meirän piha ja pellot seuraavan kerta kunnolla ui.
- paskanaama5534
Vitun hippi varmasti sinunkin karvainen perseesi lämpiää vapon avulla vitun hintti. Joten jospa työntäisit sen kukkahatun perseeseesi, ja runkkaisit ja menisit nukkumaan vitun hippi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489