En ole löytänyt tältä palstalta paljoakaan keskustelua koskien suomalaista tv-viihdettä - siis viihdettä. Ihmettelen suuresti, miksei mielestäni todella hyvä tv-ohjelma, kuten NVU, saanut suurempia katsojalukuja, ja miksi sen tekeminen lopetettiin keväällä ja tilalle tuli A Perhon naisraati -hömppä. Kun kerrankin suomalainen viihdeohjelma on kansainvälistä tasoa, en ymmärrä, miksei sitä jatkettu. Kuulemma syksyllä pitäisi tulla jatkoa. Mene ja tiedä. Voi olla, että sarkastinen maailmankuvani kaipaa tällaista viihdettä, jota voi katsoa uudelleen ja uudelleen YouTubesta, mutta kuitenkin. Eikö Kivisen kantti kestänyt? Tulivatko puolueystävät väliin? Vai emmekö vain osaa nauraa itsellemme ja löytää omaa hölmäyttämme arkirutiineista ja mielipiteistämme?
Uskon Jukan, Tommin ja Teemun löytävän uusia kanavia koko kansan naurattamiseksi. Kaikki eivät pääse katsomaan ja kuulemaan heitä tai muita stand up -koomikoita paikan päälle.
NOIN VIIKON UUTISET
2
143
Vastaukset
- KoskahanKielletään
Ainoa SSS-vapaa poliittinen ohjelma
Noin viikon uutiset: Veronkierto
https://www.youtube.com/watch?v=0umGTI74Ebw
http://areena.yle.fi/1-3059299
Noin viikon uutiset Jakso 4, 22 min, 1.10.2015
"Jukka Lindströmin vetämä ajankohtaissatiiri. Viikon tärkeimmät uutiset jo torstaina. Vieraana Finnwatch-järjestön tutkija Henri Telkki, jonka kanssa puhutaan verokikkailusta. #nvuutiset "
Toi on jokaisen katsottava, aivan hervoton juttu ei voi kuin nauraa, ja totaalisen totta ja asiaa joka sana =))
Ja tää on ehdoton:
Noin viikon uutiset: Verocca-mainos
https://www.youtube.com/watch?v=8uTrMNlj37I
Noin viikon uutiset Torstaisin Yle TV2 klo 21.25 kannattaa ehdottomasti katsoa.
Suomessa ei ole kuin MOT ja tämä Noin viikon uutiset -poliittinen satiiri joissa puhutaan oikeasti asiaa. Koskhan SSS antaa käskyn lopettaa sen? Kuka ja mikä ohjailee satiirien kohteet ellei raha, mutta mistähän päin ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116