Onneksi näitä on harvemmin. Mutta tällaisina päivinä en saa aikaiseksi mitään, vituttaa vaan kaikki. Tällaisina päivinä haluaisin olla ihan yksin, en pistää nokkaani edes ulos. Haluan vain rypeä tässä vitutuksen/ masiksen tunteessani, tuijotella yhteen kohtaan, ja olla naama hapankorppuna. Olen erittäin huonoa seuraa tänään. Kimpaannun nollasta sataan sekunnissa, ja murisen muutenkin, tai sitten mökötän tuppisuuna.
Mistä johtunee nää alakulopäiväni, mutta onneksi menee päivässä ohi. Et kestäisi mua.
Mistä johtunee nää alakulopäiväni, mutta onneksi menee päivässä ohi. Et kestäisi mua.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kyllä sen kestää, jos se rakkautta on;)
Kyllä hän kestää sinua, kunhan sinä kestät itseäsi :)
Jokaisella on joskus huonoja päiviä eikä silloin ole mikään aurinkoinen olo. Kyllä silloin toista kestää huonolla päällä jos vain toinen kertoo mikä mieltä painaa.
Kyllä ne asiat lutviintuu ja aurinko paistaa sinullekkin.
Mukavaa aurinkoista iltaa :)
Kiitos sulle, ja edellisille positiivista vastauksista. Mukava tietää, että täällä on miehiä, jotka hyväksyisi naisella tällaiset huonon päivän tuuletkin. Jo pienesti helpotti, kun kirjoitti tunteistaan tänne. Kiitos.
No ei siltä vaikuta, kun minä vaikutan olevan aina se jolla on huono päivä eikä viitsi sitä piilotella. Muut on aina niin hemmetin iloisena ja positiivisena juttua heittämässä, en ole haivainnut että kellään muulla olis koskaan ollut huono päivä. Sitten mua katotaan niinku mitäki kummajaista, ihme tyyppi ja täytyy päässä olla vikaa.
Pms oireita kai, vaikka luulin jo niistä päässeeni. :(
Pakko kai vääntäytyä lähikaupalta hakemaan suklaalevy, vaikka tarkoitus oli pitää karkkitaukoakin. Suklaa auttaa jonkun verran tähän vitutus-masikseen.
Komppaan tähän myös naisena, mulla oli erityisen huono päivä maanantaina. Olen kuitenkin piristynyt. Ja söin suklaata :)
Jotain puuttui tänään, vaikka eihän se tietenkään heti järkeen käy, että näkemättömyys aiheuttaisi vitutusta sinällään!
Kerro asiasta sille asianomaiselle miehelle, itse ainakin tunnen alitajuisesti että mun kaivattu vois olla masentunu tai ahdistunu toivon että kertos mulle, sillä tiedän mitä on henkinen tuska, unettomuus,ikävä,pelko,ruokahaluttomuus, masennus ja ahdistus niin voitas tukea toisiamme tiiän miten kaikesta selviää ja olen aina selvinny t. Mies jonka elämällä on nyt tarkotus
Olisipa ihanaa jos minun kaivattuni ymmärtäisi vaikeuksiani ( en oo ap)
Rankka viikko ollut henkisesti kaiken kaikkiaan. Kyllä tämä tästä. Ainakin edes ajatus eräästä ihmisestä, saa hymyn huulille. Kiitos hänelle siitä. Toivottavasti nähdään vielä.
Toivon samaa, saada nähdä. Saisi kestohymyn ja auringon sydämeen pitkäksi aikaa.
Älä oo masis.Ihan turhaan.Soita niin kerron sulle satutarinan.
Voisin piristää tai sitten mököttää kanssasi yhdessä.
En tiedä numeroa, enkä myöskään sitä voisiko oikeasti edes soittaa.
Mutta kohta saan mennä ja kääriytyä peiton alle viemään tämän mörrimöykky päiväni päätökseen. Toivottavasti herään huomenna valoisammalla mielellä.
Sinulle/ hänelle hyvää perjantaita, ja aurinkoista viikonloppua. Hyvää yötä.