Taitaa taas olla rahan puutetta kun antoivat Tipe ja Tape haastiksen Seiskalle. Tape aiheutti Helsingissä ketjukolarin. 6 loukkaantui, 3 näistä sairaalaan. Tutkitaan törkeänä liikenneturvallisuuden rikkomisena. Tapen autossa ei vaihteeksi ollut kasko vakuutusta. No mistäs olisi kun on peeaa. Oli muuten näiden peeaa-Tipetapen makkarista kuva, en ole kaameampaa makkaria nähnyt, aivan suoraan 80-luvulta, kuvottava, kaikki, tapetit, lattia, hirveät huonekalut.
Tape aiheutti ketjukolarin
535442
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No mitäs sitten jos ei ole kaskoa. Pääasia että liikennevakuutus kunnossa sillä siitähän henkilövahingot ja syyttömän osapuolen ajoneuvon vahingot korvataan. Kyllä Tape osaa vakuutusasiat hoitaa. Tape korjauttaa oman auton vahingot omasta pussista ... rahaa meinaan löytyy.
Joten älä ulise turhasta luuseri. Olet vaan kateellinen kun toisilla menee paremmin kuin itsellä.
meneeköhän ? Tuulen huuhtoma perse sulla Tappi on!
Tape siellä inisee.kuule sun huume tuomiota ja jumalattomia ulosottoja ja miehen näköistä vaimo ei kadehdi kukaan.taas vaihteeksi sitten poliisin kanssa tekemisissä.onneks en oo köyhä rikollinen kuten sä
Säälittävä pariskunta, ei yhtään aitoja ystäviä. Hännystelijöitä riittää sitäkin enemmän. Varmaan kiva asua Virossa vuokrakämpässä.
Tiedoksi että ei ole vuokrakämppä vaan hulppea kartano joka on ihan virallisesti Tiinan ja Tapen omistuksessa. Se on kyllä totta että rahan ympärillä tahtoo pyöriä kaikenlaista hännystelijää vaikka kuinka yrität niitä hätistellä.
Onpas taas törkeää parjaamista. Kolareita sattuu kenelle vaan ja tuskinpa kukaan niitä tarkoituksella ajaa. Ja pääasia että muiden vahingot on korvattu. Tsempit Tape
HAHAH Viron kiinteistötietokannan mukaisesti Tiina, Tape tai Look ei omista mitään kiinteistöä. Vuokrakiinteistö kuten aina. Ihan hirveä talo, vanha kuin mikä, mauttomat vuokrahuonekalut, mutta minkäs teet kun ei ole rahaa muuhun, Suomessa satojentuhansien ulosottovelat jne. Täysin peeaukinen pariskunta.