Tietoturvakeskus ilmoittaa wintookan palomuurin olevan päällä, kuin onkin, mutta kun otan sen pois ei tunnista Securea. Ilmoittaa vain ettei ole suojausta, vaikka Securen 2004 omat tiedot kertovat sen olevan päällä.
Mihkä luotan.Vai luovunko ilm. ohjelmasta ja otan turvat jostain muualta.
Hyvät ja toimivat virusohjelmat?
Mihkä luotan.Vai luovunko ilm. ohjelmasta ja otan turvat jostain muualta.
Hyvät ja toimivat virusohjelmat?
Vastaukset 6
Vanhimmat
xp home, enkä ole varma sp 2:sta aih. kys. tapahtuman sillä ilmaisversiolla 2005 toimi.
http://support.f-secure.fi/fin/home/downloads/hotfixes/av2004-hotfixes.shtml
tuotanoin....voiko tuon korjauksen ottaa ENNEN kuin on asentanut SP2:N ? En ole vielä uskaltanut asentaa, kun pelkään eteentulevia ongelmia.
Kertokaa vielä, että eikös se " automaattiset päivitykset " tarkoita sitä, että se hoitaa tuonkaltaisetkin asiat ??
Korjauksen voi asentaa etukäteen. Ainakaan F-secure 5... sarjan antivirusohjelmat ei asenna tuota korjausta, vaan pitää itse käydä hakemassa ja asentaa.
Mä ole ihan tyhmä näiden kanssa, joten pakko kysyä teiltä viisaammilta, ja kiitos avusta...
En ymmärrä englantia tarpeeksi hyvin ja muutenkaan en ymmärrä mitä tämä teksti oikeesti siis tarkoittaa, tuli eteen kun meinasi asentaa sen pikäkorjauksen.:
CANNOT INSTALL THIS HOTFIX This hotfix applies to product "F-Secure AntiVirus for Windows" versions from 5.50 to 5.42. This hotfix cannot be installed because the current version of the hotfix does apply this version.