Maahantuojan vastuu ja toiminta

Lähetin huvikseen keksityn kysymyksen Citroenin maahantuojalle testatakseni palvelutasoa että vastaako maahantuoja kysymykseeni. Sain todella hyvän ja perusteellisen vastauksen, johon oli vielä laitettu linkki mukaan lisätiedoista, mikäli tarve on. Vastaus oli nopea ja mikä tärkeintä, sain apua keksimääni juttuun.

Miten tämä Ŝlobon maahantuoja toimii. Jos teillä on autosanne ongelma (mitä ei tietenkään ole), niin millaisia vastauksia saatte? Pitääkö maahantuoja mykkäkoulua vai näkevätkö he vaivaa löytääkseen asiakkaalle ratkaisun?

10

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • desanttipartiorajalla

      Ei ongelmia, ei kysymyksiä.

      Mitä muuten kysyit Shittiseltä?

      • Kysyin sieltä, että miksi BMP-vaihteisto jumi kun kävin hakemassa auton huollosta. Itse asiassa näihän se joskus kerran tekikin ja vikakin löytyi moottoripesusta. Se esiintyi kerran ja sen koommin sitä ei ole näkynyt.

        Sain ajatuksen kysyä kun luin ettei suomalainen Ŝkoda-huolto ole kiinnostunut asiakkaidensa ongelmista koskien näitä tuhansia DSG- ja TSI-tapauksia. Halusin tietää, olenko tärkeä asiakas maahantuojalle. Ilmeisesti olen, koska sain hyvää palvelua.

        Kuinka tärkeitä Ŝkoda-autoilijat ovat maahantuojalle, joka pitää mykkäkoulua?


    • chechoslovakia

      Lanlordi taas tuli tänne höpöttämään. Kysyitko Shitikan moninaisista sähkövioista? Oliko maahantuojan vastauksessa kielto levittää tietoa eteenpäin?

      Juttuhan on niin, että jälleenmyyjän huoltoverkosto on sitä varten, että sieltä kysytään ja sinne hakeudutaan jos jotain ongelmia on.

      • vuokraisäntäminäkin

        Näin. Olen kysellyt näistä "ketjutuksista" valtuutetuista huoltotoimipaikoista normihuoltojen yhteydessä aivan omaan tarpeeseeni riittävästi. Olen saanut toistaiseksi riittävät selvitykset. Omassa autossa ei mitään vikoja ole ilmennyt, mutta ketju on takuuaikana mitattu vrmuuden vuoksi. Eipä sen ääni ole sen kummemmaksi senkään jälkeen muuttunut.

        Asiakas


    • halvat_huvitko

      Kenen huviksi lähetit?

      • hupia_muillekin

        Tuosta kannattaisi saada selko, mitä sitä muita huvittamaan - ainakaan itsetyydyttäjä.


    • Kohan_kyselen

      Kuis se Shit-itikka pitää arvonsa?

      • Landlordinkaveri

        Se pitää arvonsa kuten muutkin autot, koska massatuotettujen autojen jäännosarvo on lopulta tonnin parin luokkaa. Katso vaikka nettiautosta.


      • IandIord
        Landlordinkaveri kirjoitti:

        Se pitää arvonsa kuten muutkin autot, koska massatuotettujen autojen jäännosarvo on lopulta tonnin parin luokkaa. Katso vaikka nettiautosta.

        Ainoa ero on, että se Shitikka saavuttaa sen "jäännösarvonsa" nopeammin kuin muut merkit. Lisäksi monella merkillä käyttöarvo on isompi kuin myyntiarvo, mutta Shitikan käyttöarvokin on minimaalinen, koska sillä ei uskalla lähteä mihinkään.


      • ei_ranskalaisille
        IandIord kirjoitti:

        Ainoa ero on, että se Shitikka saavuttaa sen "jäännösarvonsa" nopeammin kuin muut merkit. Lisäksi monella merkillä käyttöarvo on isompi kuin myyntiarvo, mutta Shitikan käyttöarvokin on minimaalinen, koska sillä ei uskalla lähteä mihinkään.

        Totta toki töriset, mutta väärällä palstalla - Sinäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2228
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1843
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1460
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1434
    5. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      177
      1104
    6. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      1101
    7. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1074
    8. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      103
      1036
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      912
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      75
      898
    Aihe