Tyytyväiset keittiöremontin teettäjät

kredrik

Sovittiin keittiön täysi uusiminen.Kaappien ja koneiden pois vienti ja uudet tilalle.Parketin purku ja poisvienti,tilalle laattalattia.Uuden keittiön suunnittelu tehtiin paikanpäällä.Kaappien sekä laatikostojen mallien ja värien sovitteluja koneiden valitseminen.Katto ja seinät sai uudet maalit jotka sopi kokonaisuuteen.Valaisimet sekä pistorasiat muutettiin sopivammille paikoille.Suunnitteluun ja keittiökoneiden valitsemiseen meni aika noin 5,5-6 tuntia,mutta mielestämme onnistuttiin sillä myyntisuunnittelija oli ammattinsa osaava.Lopuksi sovimme remontin ajankohdan ja keston,sillä olimme poissa kotoa remontin ajan .Remontin kestoksi sovittiin 2vk pv sisältää siivouksen.Kun sovittu alkamisajankohta koitti tuli asentaja sovittuun aikaan heti aamusta ja esittelyn jälkeen alkoi välittömästi suojaamaan kulkuväylää keittiöön,saatin heti hyvä kuva kaverista.Kaksi kertaa kävin remontin aikana katsomassa kohdetta mutta puhelin yhteydessä olimme muutaman kerran.Remontti valmistui ajallaan,mitä pieniä muutoksia tehtiin lopussa,mutta kotio päästiin sovittuun aikaan ja siivooja oli tehnyt hyvää työtä. Kyseinen Remonttivirma oli HÄMEEN KOTIKOLMOSET OY

9

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaapitus

      Kylläpä tuo 5.5 - 6 tuntia suunnitteluun ja koneiden valitsemiseen on oikeasti vain pieni pintaraapaisu ja kysymyksessä on vain kaapittaminen, ei suunnittelu.
      Hyvä kuitenkin, että olette tyytyväisiä.

      • nopeat_syö_hitaat

        No kyllä tuo 5.5 - 6h suunnitteluun on puolet liian pitkä aika ammattilaiselta. Keittiön kuin keittiön suunnittelee 2-3 tunnissa. Pitempään jos menee niin on munaton vatuloja joka ei saa päätöksiä aikaan.


      • Realismia

        Noin 10 minuuttia vie aikaa keittiön suunnittelu.

        Jos sitten haetaan asiakkaalle parasta ratkaisua, pitää tehdä useampia
        suunnitelmia ja niistä oikeat vertailut ja edelleen kehittäminen ja aikaa kuluu
        sekä suunnittelijalta, että asiakkaalta parissa kolmessa palaverissa tunteja kussakin melkoinen määrä ja taustatutkimukset lisäksi.

        Tämän jälkeen toteutusta ei voi kukaan kritisoida millään perusteella, joilla olisi asiakkaan tapauksessa merkitystä.

        Tämmöinen on oikea keittiön suunnitteluprosessi yksittäiselle asiakkaalle.


      • Aaliomdf

        "oikea"..
        Kiitos ohjeistamispäällikkö Parantainen :)


    • kotikolkki

      Sovittiinkos mitään hinnasta, tuli vaan mieleen, kun kuuluu olevan kuulu törkykorkeista hinnoista.

      • maijakaija

      • Suomenjutskut

        Luultavasti 20000-30000 euron väliltä,kalusteilla joiden laatu on samaa luokkaa kuin kalustetukulla.


    • Suomenjutskut

      Taitaa olla Hämeen kotikolmosten maksama juttu,pahasti haisee tuo putkeen meno.

    • TuomasRainio

      Vahinkoja sattuu paremmissakin piireissä,tällä firmalla noin kaksi kymmenestä remontista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      94
      8271
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3962
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1410
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      36
      1311
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1132
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1070
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      807
    Aihe