kunnioitus

Eikö ihmisen kuulu palvella uskontoa ???
Miksi ihminen on korottanut itsensä herraksi ja kohtelee uskontoa orjana kuin huono isäntä ja käyttää uskontoa kuin ojan kavaja lapioa käyttää hyväksi omiin tarkoitusperiin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kuulu palvella mitään harhoja! Pitäs muistaa, että parasta aikaa on elämä!

Äänestä

uskot=harhaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


risti kirjoitti:

Eikö ihmisen kuulu palvella uskontoa ???
Miksi ihminen on korottanut itsensä herraksi ja kohtelee uskontoa orjana kuin huono isäntä ja käyttää uskontoa kuin ojan kavaja lapioa käyttää hyväksi omiin tarkoitusperiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu