Miehet kertokaas

Onko teillä tunteet? Jos tapailette jotain naista kuukausia, niin onko se vain pelkkää seksiä, vai onko siinä tunteet mukana?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Riippuu aika paljon siitä kumppanista ja keskinäisestä kemiasta, millasen tunteen aiheuttaa ja kokee...

Äänestä

No jos suhde ei ala edetä millään lailla, niin eiköhän se pelkästä seksisuhteesta ole kyse. Seksuaalista himoa ja halua voi tuntea kyllä olematta ihastunut tai rakastunutkaan olipa kyse sitten miehestä tai naisesta.

Äänestä
  • Voiko tämä seksuaalinen halu sitten säilyä tähän johonkin, vaikka rakastaisi toista..? Ei siis muuta kuin seksuaalinen tarve?

    Äänestä

  • Itse en kyllä kykene harrastamaan seksiä ilman että tunteet tulee peliin.

    Äänestä

  • Kummallistamunmielestä kirjoitti:

    Voiko tämä seksuaalinen halu sitten säilyä tähän johonkin, vaikka rakastaisi toista..? Ei siis muuta kuin seksuaalinen tarve?

    Kyllähän kemiaa ja seksuaalista vetoa olla moneenkin ihmiseen elämänsä aikana, mutta kyllä se oma moraali ja ne omat tunteet sitä omaa rakastettua kohtaan yleensä voittavat sellaisen seksuaalisen vetovoiman. Mutta on tietysti niitä, jotka hyppivät sängystä toiseen tuntematta mitään pistoksia omassatunnossaan, mutta ehkä se sitten on jonkinasteista särkymistä ihmisenä tai äärimmäisyydessään sairaus eli seksiaddiktio.

    Äänestä

Siinä ajassa kerkeää tapahtumaan jo vaikka mitä tunnerintamalla. Minä kun hullaannuiun ensisilmäyksellä, tuntematta toista, näkeminen tietysti vahvistutti ja lujitti tunnetta kunnes kun olin eronut annoin tietysti sähköposti osoitteeni hänelle.
Häntä mietin yhä.

Äänestä

Omituinen kysymys... Tottakai miehillä on tunteet, ainakin minulla on.

Äänestä

Onhan siinä pakosti jottai tuntehia oltava. Ei sitä jaksais muutoin viikkoakaan kahtella samma nuamaa.

Äänestä

Sillähän se selvii ettei anna niin tosirakkaus säilyy mut pelurit joille oot vain helppo pano lähtee käpälämäkeen ja etsii jonkun toisen jota hyväkskäyttävät sitten

Äänestä

Jos tarkoitus on tavata vain seksin merkeissä eikä mitään suhdetta ala rakentumaan niin se on seksisuhde eikä siinä mitään tunteita kehity.

Monet suhteista on nykyään puhtaita panosuhteita tai kaveripano suhteita joissa joko nussitaan välillä ja toisaalta saatetaan tehdä jotain yhdessä.

Mutta ei ne tunteet siitä varsinkaan miehillä kehity eikä muutu oikeaksi suhteeksi.

Itseasiassa jos homma kestää kuukausia että siihen tulee mitään muutoksia niin sitä varmemminhan kyseessä on pelkkä seksi.

Äänestä
  • Pakko olla tunteet pelissä, jos tapailee muulloinkin kuin seksinparissa.. esim. päivittäin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaahan kirjoitti:

Onko teillä tunteet? Jos tapailette jotain naista kuukausia, niin onko se vain pelkkää seksiä, vai onko siinä tunteet mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu