Motive cottage resort

Katjuu

Olemme lähdössä neljättä kertaa Khao Lakiin, aikaisemmat reissut olleet valmismatkoja. Nyt lähdemme omatoimimatkalle, 5 aikuista, ja varasimme hotellumajoituksen viideksi yöksi Motive cottage resortista. Mahtaako kellään olla kokemuksia kyseisestä hotellista :) Sijainti, siisteys ym. tietoa olisi kiva kuulla.

3

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • secondhome

      Oltiin maaliskuussa 2 viikkoa Motivessa. Sijainti ainakin meille loistava. Iltamarkkinat vieressä. Rannalle matkaa noin 1km, mutta ei haitannut meitä, kun meillä oli fillarit vuokralla. Ei mikään luxus, mutta me kyllä tykättiin. Ilmastointi toimi hyvin, tv, jossa ihan ok kanavat, jääkaappi, safetybox, eli kaikki tarvittava. Aamupala oli vaatimaton, mutta kyllä sillä päivän käyntiin sai. Pieni, mutta mukava allas, ja aurinkotuoleja oli aina vapaana. Respan henkilökunta todella mukavaa, May oli naisen nimi. Heiltä otettiin myös lentokenttäkuljetukset. Hienosti toimi kaikki. Lähtisin koska tahansa samaan hotelliin. Pari myrkyllistä käärmettä luikerteli parvekkeen viereisessä palmussa. Kaatoivat palmut pois. Suosittelen kyllä hotellia. Hinta-laatusuhde kohdallaan.

    • Katjuu

      Kiitos asiallisesta vastauksestasi :) Osaatko vielä kertoa kuinka kaukana on Khao Lakin keskusta?

      • secondhome

        Khao lakin keskustaan on noin3-4km. ajettiin se fillarilla noin 15- 20 min. Taksi 150b. Takaisinpäin tinkimällä 100. Meistä Bang niangin alue on kivempi kun pääkylä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      13
      4357
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1649
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1488
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1465
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      237
      1351
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1130
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1080
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1024
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      993
    Aihe