Ihan sievä tyttö- hyvä kuva tuksun seiskassa- ihme että on laittanut näkyville. Varmaan Jasminkin ymmärtää että tuksulla on aika kohta loppu ja haluaa olla tuksulle ystävällinen. Pahalta tuntuu tuon perheen puolesta.
Jasmine Tukiainen
130
1097
Vastaukset
- Jasminen-Hymy
Jasmine Tukiainen pornahtavana lehdessä (2.7.2015):
”Wau! Tukiaisen pikkusisar Jasmine riisui rohkeisiin otoksiin
Johanna Tukiainen on nähty rohkeissa kuvissa useammin kuin lääkäri määrää, mutta nyt on nuoremman painoksen vuoro. Uudessa painetussa Hymy-lehdessä Tuksun pikkusisar, Ruotsissa asuva Jasmine kertoo elämästään ja kuulumisistaan.
Jasmine on rohkaistunut myös poseeraamaan eroottisessa kuvasarjassa, josta tässä esimakua. Rohkeimmat kuvat löytyvät painetusta lehdestä. Nuoresta iästään huolimatta Jasmine on menestyvä bisnesnainen. Hänen kauneustuotemerkkinsä ja -firmansa Ribella by Jasmine menestyy Ruotsissa ja Suomessakin. Nyt Jasminen yrityksellä on suuria suunnitelmia.
- Avaan liikkeet Helsinkiin ja Tukholmaan.” (Hymy 2.7.2015)
Kuva artikkeli: http://www.hymy.fi/uutiset/wau-tukiaisen-pikkusisar-jasmine-riisui-rohkeisiin-otoksiin- Hymppänen
OK. Seuraava Tukiainen on tukevaisesti julkisuusputkessa.
Keskustelun volyymi palstalla on turvattu.
- toimistontytsit
Järkyttävää kun nuoret nätit naiset pilaavat itsensä tatskoilla. Näyttää suttuiselta hanttapulilta
- Reet_Petite
Jasmine todella kaunis!!! Kroppa täydellinen ja tatuoinnit kruunaa kokonaisuuden... ;)))
- kv-poitsopäivystys
Reet_Petite kirjoitti:
Jasmine todella kaunis!!! Kroppa täydellinen ja tatuoinnit kruunaa kokonaisuuden... ;)))
Sensuelli Jasmine: http://www.stellak.se/portfolio/images/Fashion/893.jpg
- Vertailun-vuoksi
Seiskan Viihdeuutiset 9.6.14:
”Jasmine Tukiainen on kuin Pamela Anderson - kuvat!
Tosi-tv-tähti Jasmine Tukiainen on upea vaaleaverikkö. Jasmine nähdään seuraavaksi keväällä kuvatussa, hengenpelastukseen liittyvässä tosi-tv-ohjelmassa, ja kaunotar on jo antanut Instagramissa pieniä makupaloja tulevasta.
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/jasmine_tukiainen_baywatch.jpg
Kuvasta tulee heti mieleen toinen ikoninen, puna-asuinen hengenpelastajablondi - nimittäin itse Pamela Anderson:
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/pamela_anderson_baywatch.jpg
Mitä mieltä olet, onko Jasmine Tukiainen Suomen Pamela Anderson? Kommentoi!”
Artikkeli kolme kuvaa: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Jasmine-Tukiainen-on-kuin-Pamela-Anderson-kuvat/1044475 - Jasmina-kärpänen
”Kauhea painajainen taas: näin että Jasmina oli iso kärpänen katossa joka surisi suoraan korvaani ja hyökkäsi sitten päälle niin että meinasin tukehtua! Huh huh......nyt jotain happea täällä maalla ja takaisin nukkumaan!” (Tunkki Facessa 23.3.15 aamulla)
Jasmine ja Tunkki Tukholmassa 15.8.15 (7L): http://aijaa.com/3YZl8D
- Hymyn-artikkeli
Hymy 8.7.2015:
”Tuksun pikkusisar Jasmine Tukiainen yritti itsemurhaa lääkkeillä
Kohublondi Johanna Tukiaisen pikkusisar Jasmine Tukiainen puhuu avoimesti elämänsä karikoista Hymyn painetussa lehdessä. Hän kertoo yrittäneensä 18-vuotiaana itsemurhaa.Tämä tapahtui lääkkein. Jälkeenpäin hän katui ja häpesi yritystään.
- Hain huomiota itsemurhayritykselläni, koska minulla oli niin huono olo. Halusin kertoa asiasta, koska on niin paljon teinejä, joilla menee huonosti. Minulla oli rankka teini-ikä, vaikka minulla oli hyvä perhe, rahaa ja poikaystävä.
Lue lisää traagisesta asiasta painetusta Hymyssä. Lehdessä myös Jasminen erittäin rohkeat poseeraukset.” Artikkeli kuva: http://www.hymy.fi/uutiset/tuksun-pikkusisar-jasmine-tukiainen-yritti-itsemurhaa-laakkeilla - pennie
"Mul oli kauheen vaikeeta, mut sit mä päätin mennä keltaseen lehdistöön pikkutuhmiin kuviin, niin johan alko asiat luistaa paljon paremmin!" Ei vittu tän perheen tyhjäpää sisaruksia.Miten helvetin tyhmii vanhemmat on kun jälkikasvun ÄO on yhteensä kaikilla kakaroilla alle sata!!??
- Uskon-johdosta
Vastauksen avaimet löytyvät uskonlahkosta: Livets Ord.
- eiuuttamartinaa
ei jassu sitten liittynytkää tanssiryhmään joka oli ribella juhlissa?
https://www.facebook.com/Afrodisiacofficial- suvibee
http://4.bp.blogspot.com/-ck30SvvTC5M/VKXPcFpH_5I/AAAAAAAAGdk/Orr-xSHW-Yk/s1600/ribellajasmine.jpg
Oli vaa yhteystyöjuttuja... ovat edelleen.
mites suvi b, vielä dazzlareissa? - Jepsuli12
ei ole hirveesti keikkaa näkyny..
taitaa lamourettes, afrodisiac ja scandinavian babes ainoot jotka tekee keikkaa
- Onko-vai-eikö-ole
Onko Ribellalla liike Helsingissä?
- Liekö-kohtapuoleen
Hymyn mukaan (19.8.15) "Ribella by Jasmin on rantautumassa myös Helsinkiin kivijalkamyymäläksi."
- Mies342015
Ihan nätti tyttö....onneks ei vaan tarvii tohon sukuun sotkeentua....sukunimi Tukiainen ei ei ei
- ihannätti
Näyttää hoikalta kymmenvuotiaalta jolle laitettu silikonit, erikoinen look. Ei nainen.
- Lisää-pituutta-heti
ihannätti kirjoitti:
Näyttää hoikalta kymmenvuotiaalta jolle laitettu silikonit, erikoinen look. Ei nainen.
Taskuvenus korkokengissä: https://instagram.com/p/exFkiRko2Z/
- Hiusmassaa
ihannätti kirjoitti:
Näyttää hoikalta kymmenvuotiaalta jolle laitettu silikonit, erikoinen look. Ei nainen.
Poninhäntähiukset: https://instagram.com/p/4byzJbEo20/
- epäseksikäs
ihannätti kirjoitti:
Näyttää hoikalta kymmenvuotiaalta jolle laitettu silikonit, erikoinen look. Ei nainen.
Näin on. Vain setämiehet voi nähdä tuollaisen kiihottavana. Ilman muovitissejä ei pikkupojasta erottaisi. Valitettavasti perinyt isänsä savolaisen pottunokan.
- Santorinilla
Jasminen vesileikkiä lomalla Kreikassa heinä-elokuun vaihteessa 2015:
https://instagram.com/p/5_joGIko-r/- Turkoosia
Santorinilla kirjoitti:
Jasminen kuvasatoa Kreikan lomalta: https://instagram.com/jasmine.tukiainen/
Meren rannalla: https://instagram.com/p/p3fbpYkoz8/
- Santorinilla
Meren aallot lyövät raukeina rantaan; Jasmine Tukiainen loikoilee: https://instagram.com/p/rkJqb_ko31/
- mielummin_runkkaan
Tyrkky ripakinttu tuo on. Liian luiseva, ruma. Ei nappaa...
- Miss-Universe-Stockholm
Voice raportoi 12.5.14: ”Jasmine Tukiainen menestyi kauneuskilpailussa Ruotsissa!
Maatilan prinsessat -sarjasta tuttu Jasmine Tukiainen valittiin Miss Universe Stockholm -kilpailun perintöprinsessaksi.
Jasmine Tukiainen, 25, tuli tv-katsojille tutuksi viime syksyn realitysarjasta Maatilan prinsessat. Sarjan kuvausten jälkeen Jasmine palasi takaisin Tukholmaan, joka on hänen kotikaupunkinsa.
Nyt Jasmine on nousemassa tunnettuuteen myös Ruotsissa. Hän nimittäin osallistui Miss Universe Stockholm -kauneuskilpailuun, vaikka on vain 157-senttinen. Jasmine selvitti tiensä kilpailun finaaliin, joka järjestettin viime viikonloppuna…”
Voicen koko artikkeli kuvat: http://www.voice.fi/viihde/jasmine-tukiainen-menestyi-kauneuskilpailussa-ruotsissa/2/61178
- klonkku2
ylös
- Hymyn-artikkeli
Hymyn verkkoversio julkaisi lisää kuvia Jasminesta:
”Tuksun pikkusisko Jasmine riisui vaatteet - kaikki rohkeat alastonkuvat!
Jasmine Tukiainen tunnetaan erään toisen Tukiaisen pikkusiskona. Hän on kuitenkin omaa uraa luova nuori nainen. Jasmine asuu Tukholmassa ja pyörittää menestyksekästä kauneusalan verkkokauppaansa. Ribella by Jasmin on rantautumassa myös Helsinkiin kivijalkamyymäläksi, Jasmine Tukiainen kertoo.
Jasmine pyörähti Hymyn studioilla rohkeissa kuvissa. Tässä myös ennenjulkaisematonta materiaalia, mitä lehdestä ei löytynyt: http://www.hymy.fi/kuvat-ja-videot/jasmine-tukiainen-eroottisena/ ”
Hymy 19.8.15: http://www.hymy.fi/uutiset/tuksun-pikkusisko-jasmine-riisui-vaatteet-kaikki-rohkeat-alastonkuvat - Turkoosi-meri
Venus Jasmine asteli mereen, kohti horisontin sinistä vuorta:
http://www.metropoli.net/wp-content/uploads/2014/03/jasmine-tukiainen-rannalla.jpg- kv-poreamme
Jasmine Sollentunan legendaarisen, glamourisen porealtaan äärellä: https://instagram.com/p/6mzV3iko_e/
- Ruotsin_kuuluisin
kv-poreamme kirjoitti:
Jasmine Sollentunan legendaarisen, glamourisen porealtaan äärellä: https://instagram.com/p/6mzV3iko_e/
Kansainvälinen Spa. On se niin hieno. Koko suvun ylpeys.
- kv-poreamme
kv-poreamme kirjoitti:
Jasmine Sollentunan legendaarisen, glamourisen porealtaan äärellä: https://instagram.com/p/6mzV3iko_e/
Seiska 21.8.15: ”Jasmine Tukiainen tummensi tukkansa - hot vai not?
Johanna Tukiaisen pikkusisko Jasmine Tukiainen esitteli Instagramissa uuden hiuslookinsa. Useista tosi-tv-ohjelmistakin tuttu Jasmine on värjännyt tavaramerkkinään tunnetun vaalean tukkansa brunetiksi!
- Syksyn kuumin hiustrendi on tumma, Jasmine julisti kuvateksissä.
Muotipoliisin arvio: Ainakin aurinkolasit päässä väri toimii hyvin! Kiva rusketus! Sombren lisäksi vaalean ja ruskean vivahteikas sekoitus bronde on ollut tähtien keskuudessa tänä kesänä kuuminta muotia. 9”
Kuva artikkeli: http://www.seiska.fi/Muotipoliisi/Jasmine-Tukiainen-tummensi-tukkansa-hot-vai-not/1080361
- yhdentekevää
Tyttö joka on tavallistakin tavallisimman näköinen . Siskonsa julkisuudellako tullaan näkyviin ?
- eimullamuuta
Jos tuo Ribella on rantautumassa Suomeen, niin kumma kun ei ole ollut varaa rekisteröidä Ribella.fi-domainia. Se on vapaana.
- Photoshoots
Jasmine Tukiainen kuvauksissa nauravaisena elokuussa 2015:
https://instagram.com/p/64YPnzkoy6/- Nordic-Hair
Vaaleat hiukset sopivat Jasminelle parhaiten.
- luonnollisempi
Nordic-Hair kirjoitti:
Vaaleat hiukset sopivat Jasminelle parhaiten.
Minusta tummat ovat hänellä paremman näköiset. Ei ole enää mikään vetyperoksiinibimbo.
- lexie
Jaahas että tuollaista jälkeä tulee kun ihana iskä korkkaa kaikki tyttärensä. Päästään sairaita koko porukka.
- ddddddddddd
Sinä olet itse sairas päästäsi kun tuollaisia puhut !
- ghhfgh
ddddddddddd kirjoitti:
Sinä olet itse sairas päästäsi kun tuollaisia puhut !
Mikäs sä olet sanomaan?
- Hurlokki
Ruma ja tyhmä tyhjäpää tyrkky. Tukiaisten viemärigeenien kantaja. Ei jatkoon. Hyi.
- mrbondix
Ihana tyttö minusta
- säälittää
Tavallisen näköinen tyttö, Johanna oli kyllä perheensä kaunotar aikanaan
Tämä tyttö näyttää ikäistään vanhemmalta- söpömpitummana
Stailauksella voi ulkonäköään muuttaa huomattavasti.
- tatskamokat
Etova ämmä, hirvee karsastus, rumat mauttomat tatskat ja tyrkky luonne. 147 cm hukkapätkä ja elättelee vielä kolmelymppisenä unelmia malliurasta. Tossa perheessä ei kaikki ole ihan ok.
- Doggy-Style
Jassu on tosi lyhyt.
- mrbondix
Söpö taskuvenus. Vähän kuin A Abreu
- Kolme-kuvaa
mrbondix kirjoitti:
Söpö taskuvenus. Vähän kuin A Abreu
Jasminen napa:
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/jasmine1_625.jpg
Jasminen uumatatuointi:
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/jasmine2_625.jpg
Jasmine satamassa:
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/jasmine7_625.jpg - Seiskan-kuvasarja
Farkkupusero: http://aijaa.com/EEif0x
Jasmine kontillaan: http://aijaa.com/85gehI
Istumassa kuvausstudion lattialla: http://aijaa.com/xFCPmP - Mustalace
Mustaa pitsiä ja silmälasit: http://aijaa.com/QFVlwl
Mustan pitsin Jasmine istuu lattialla: http://aijaa.com/UPxgH5 - tanssijasmine
Jasmine mukana jälleen tanssiryhmä Afrodisan projektissa... heillä on yhteinen hiusmuotinäytös tapahtumassaan: https://www.facebook.com/events/1613491195557445/
jasmine itse menossa myös - Hgissä
tanssijasmine kirjoitti:
Jasmine mukana jälleen tanssiryhmä Afrodisan projektissa... heillä on yhteinen hiusmuotinäytös tapahtumassaan: https://www.facebook.com/events/1613491195557445/
jasmine itse menossa myösJasmine, kaverit ja limusiini:
https://instagram.com/p/7yEPxTEo49/?taken-by=jasmine.tukiainen - Hgissä
Hgissä kirjoitti:
Jasmine, kaverit ja limusiini:
https://instagram.com/p/7yEPxTEo49/?taken-by=jasmine.tukiainenLimusiinin edessä:
https://instagram.com/p/7yMpwnko3L/?taken-by=jasmine.tukiainen - Rullatellen.rillutellen
Rullaluistelutyttö:
https://instagram.com/p/6jsK9DEo59/?taken-by=jasmine.tukiainen
- Seiskan-artikkeli
”Uuh, Jasmine Tukiainen seksikkäissä alusvaatekuvissa - uusi look!
Tosi-tv-tähti Jasmine Tukiainen on värjännyt vaaleat hiuksensa ruskeiksi.”
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Uuh-Jasmine-Tukiainen-seksikkaissa-alusvaatekuvissa-uusi-look/1080934 (29.8.15)- Lattiapantteri
Jasmine loikoili lattialla:
https://instagram.com/p/7usDyNEo9v/?taken-by=jasmine.tukiainen
- klonkku2
uppista
- Selfie-Kissat
Kissan kaa: https://instagram.com/p/73IWEqEoyg/?taken-by=jasmine.tukiainen
- Uutta-kehiin
Uutta Instagramista:
Kontaten: https://instagram.com/p/8NR4D-ko4H/?taken-by=jasmine.tukiainen
Lähikuva: https://instagram.com/p/8Fmgzskowl/?taken-by=jasmine.tukiainen
Säihke: https://instagram.com/p/8C7XYKEo8q/?taken-by=jasmine.tukiainen
- Viimeisimmät
Autossa: https://instagram.com/p/8YHBoHEo5n/?taken-by=jasmine.tukiainen
Kotosalla: https://instagram.com/p/8Wybqwko14/?taken-by=jasmine.tukiainen - ftygiolo
Kumma kyllä, Johanna oli nuorena (siis tosi nuorena n.18v) näistä sisaruksista kaunein. Ei ikinä uskoisi kun katsoo Johannaa nyt. Rumeneminen alkoi heti kun rupes pumppaamaan huuliaan, sitä ennen oli ihan nätti vaikka lihoikin. Pullukkakin voi olla kaunis, mutta jos siihen lisätään turpeat huulet ja sottainen meikki, likainen olemus.. Alkoholi on turvottanut kasvot ihan tunnistamattomiksi. Ja mitä sen nenälleki on tapahtunut kun nuorena sillä oli söpö nöpönenä, nykyään nyrkkeilijän klyyvari? Kaatuillut kännissä naamalleen liian monta kertaa vai mistä kyse?
Jasmine on tosi paljon Julian näköinen. Noin luisevalle ei sovi ihan niin massiivinen tukka kuin Jassulla on, tulee enempi sellainen peikkomainen vaikutelma. Kannattais leikata vähän kevyempi ja lyhyempi tukka. Juliallekaan ei pitkä tukka sopinut. Pitkänaamaisille ei monesti sovi. Tuksulle taas sopii, mutta sekin vetää niiden kanssa aina ihan överiksi. - DenuPapsuBorosta
Haluan tuon pikkuperseen käsiini! Saanko?
- Iltalehti.raportoi
IL 5.10.15: "Johanna Tukiaisen pikkusisko poseeraa yläosattomissa. Malli Jasmine Tukiainen poseeraa alastomia julkkiksia kuvanneelle Marika Kiviharjulle."http://www.iltalehti.fi/viihde/2015100620475861_vi.shtml
- Tukkahius
Uusi hiusväri: https://instagram.com/p/-OhvVRko-3/?taken-by=jasmine.tukiainen (18.11.15)
- Hillitymmästi.pliis
Tukkahius kirjoitti:
Samasta sarjasta:
https://instagram.com/p/-ZnR1Pko7v/?taken-by=jasmine.tukiainenLiian vahva huulipuna, mielestäni.
- Talvipukeutuminen
Talvitakissa: https://instagram.com/p/-QsSE4kozD/?taken-by=jasmine.tukiainen (19.11.2015)
- Hyvänvärinen.takki
Aikas kiva! Voisin itsekin hankkia samanlaisen.
- Finlandijaan
Jasmine saapui Suomeen: https://www.instagram.com/p/-f-7pvEo__/ (25.11.)
- Helsinki-By-Night
Jasmine ystävineen Helsingin yössä: https://www.instagram.com/p/-qsqb7ko-p/?taken-by=jasmine.tukiainen (29.11.)
- Stokiksessa
Gerard Depardieu ja Jasmine Tukholmassa:
https://www.instagram.com/p/-rDwDWEo8X/?taken-by=jasmine.tukiainen (29.11.) - Joulunodotusta
Jasmine loikoilee hiekalla ja iloitsee asioista:
https://www.instagram.com/p/_Y8HJEko0N/ (17.12.) - Lomamatkalle-lähtö
"Last day at #work and in #winterwonderland ❤ tomorrow I fly to the suuuuuun!" https://www.instagram.com/p/_1Q8r1ko2r/ (28.12.)
- Uuteen-iskuun
Jasmine pääsee ansaitulle hermolomalle jännityksentäyteisen Sollentunan joulun jälkeen.
- Pitkälle-lennolle
Uuteen-iskuun kirjoitti:
Jasmine pääsee ansaitulle hermolomalle jännityksentäyteisen Sollentunan joulun jälkeen.
Jasmine lentää lomalle Thaimaaseen: https://www.instagram.com/p/_3tpQTEo-H/ "Sometimes in life, you just need to let go of Everything (At least for a while). Just... take all the pieces you were trying to put together, and leave them on the floor, and Leave. Bye bye, I'm gonna lay here soon."
- KohSamuilla
"In 45hours I slept 6 pretty ZzzzZzzz.. Actually SO tired that I literally felled asleep on the middle of the floor in Bangkok... But now we're heeeeere!!!! Paradise x100 #KohSamui #Luxurytravel #PrivatejetNexttime." (Jasminen Fb 31.12.)
- tsiisus_sentään
KohSamuilla kirjoitti:
"In 45hours I slept 6 pretty ZzzzZzzz.. Actually SO tired that I literally felled asleep on the middle of the floor in Bangkok... But now we're heeeeere!!!! Paradise x100 #KohSamui #Luxurytravel #PrivatejetNexttime." (Jasminen Fb 31.12.)
Miksi pitää kirjoittaa englanniksi kun ei kieltä osaa? Tätä tekee sekä isosisko että pikkusisko.
"felled asleep"
"on the middle of the floor"
- KohSamuilla
Jasmine lähdössä Uuden Vuoden Gaalaillallisille:
https://www.instagram.com/p/_9nZcFEozU/- KohSamuilla
Lämpimässä illassa: "❤❤❤" https://www.instagram.com/p/__kC2AEo71/
--
Koh Samuin ilotulitusvideo:
https://www.instagram.com/p/_9wSUrko-b/ - Vuoteen-2016
Jasmine kohotti shampanjamaljan ilotulitteiden rätistessä taustalla:
https://www.instagram.com/p/_9u-dlEo6X/ (video)
- KohSamuilla
Hengailua rantamaisemissa: https://www.instagram.com/p/BAHcKabEowP/ (4.1.)
- Hot-Asian
Jasmine ja Kalle aurinkopedillä:
https://www.instagram.com/p/BAH44bdko3E/ "Everybody wants to be somebody's everything. ..Treated like a #Queen - My person ❤ - To BE everything I am, by you, -thank you. ❤ #onlyTRUEperson in this world!!!!!!" - Puhtia-aurinkopäivään
Jasminen aamiaispöytä turkoosin meren rannalla:
https://www.instagram.com/p/BALtGeTEo6Y/ (6.1.)- Rantaelämää
Aurinkopedillä (... ja Perse-Einarin olkihattu päässä?): https://www.instagram.com/p/BAMWBi2ko26/ (6.1.)
- Rantavartalo
Rantaelämää kirjoitti:
Aurinkopedillä (... ja Perse-Einarin olkihattu päässä?): https://www.instagram.com/p/BAMWBi2ko26/ (6.1.)
Iltalehti raportoi 6.1. "Jasmine Tukiainen julkaisi itsestään rohkean kuvan ilman paitaa --Thaimaassa lomaileva Tukiainen nauttii lomailusta."
Kuva: https://www.instagram.com/p/BAMWBi2ko26/
Artikkeli ja kolme kuvaa: http://www.iltalehti.fi/viihde/201601060114026_vi.shtml
- Rantaelämää
"It's a good day for a #Coconut on the beach ☀ Have a great day u all."
https://www.instagram.com/p/BAOUPA2ko0m/ (7.1.)- Pariskunnat
"Look who came today ❤"
https://www.instagram.com/p/BAO4LpnEo-V/
(Jasmine, Kalle, Joel ja Taniya) - Yhteisillallinen
Pariskunnat kirjoitti:
"Look who came today ❤"
https://www.instagram.com/p/BAO4LpnEo-V/
(Jasmine, Kalle, Joel ja Taniya)"❤ #Brother ❤ dinner @" (7.1.)
https://www.instagram.com/p/BAPqjD1Eoxw/
- elakettaootellessa
Sukuunhan sitä tullaan... sama kaiku on askelten.
- Pientä.eroa
Jasmine on perinyt pääosan geeneistään äitinsä puolelta, Tunkki ja Joel isänsä puolelta.
- Seiskan-rapo
Seiska raportoi:
"Jasmine Tukiainen yläosattomissa Thaimaassa - kuvat!
Johanna Tukiaisen sisar Jasmine Tukiainen pakeni Suomen paukkupakkasia Thaimaan auringon alle. Jasmine on lisännyt Instagramiinsa useita kuvia lomamatkaltaan. Martina ja hengenpelastajat –ohjelmassakin nähty kaunotar otti kuvien perusteella aurinkoa estottomasti yläosattomissa."
Artikkeli kuvat 7.1. http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Jasmine-Tukiainen-ylaosattomissa-Thaimaassa-kuvat/1091648 - Meressä
Sukellusjuttua perjantaina: "Today's task #dreamteam ☀ #snorkeling #thailand #kohtao" https://www.instagram.com/p/BARgZpnEo4e/ (8.1.)
- Paratiisisaarella
Bikiniasuinen Jasmine Koh Taon sannalla 8.1.
https://www.instagram.com/p/BASALqxko5F/
- Boattrip
Jasmine, Joel ja Taniya veneen kyydissä 9.1.
https://www.instagram.com/p/BAUiIb6Eox3/ (video)- Rahan-Hallitsija
Mammamuratti Ruotsista kommentoi: "Mer än OK, fint! Njut!! Semestern ser ut att vara lyckat! Kul att vara alla tre tillsammans eller hur!" (Fb)
- Rantaelämää
Kalle baarimikkona: https://www.instagram.com/p/BAOn0lfL8Is/
Rannan napostelukattaus: http://aijaa.com/iEw2WS "Helt ok" (9.1.) - Jalkapallotähti
Jasminen häikäisevä meripotku:
https://www.instagram.com/p/BAWQFtREo9W/ (video 10.1.)- reet.petite
On se kaunis.....
- Langkawi
reet.petite kirjoitti:
On se kaunis.....
Kivat bikinit. Väreiltään sopivat hyvin trooppiseen ilmastoon noin.
- Herhiläinen.Aasiassa
Illallinen kalliorannan ravintolassa:
https://www.instagram.com/p/BAZSksUko59/ (11.1.)- Vartoillen-chillaillen
Joel, Jasmine, Kalle ja Taniya nauttivat aperitiiveistaan ennen alkupaloja:
https://www.instagram.com/p/BAZp6SPEowK/ (11.1.) - Hernesäkin.päällä
Vartoillen-chillaillen kirjoitti:
Joel, Jasmine, Kalle ja Taniya nauttivat aperitiiveistaan ennen alkupaloja:
https://www.instagram.com/p/BAZp6SPEowK/ (11.1.)11.1.2016: https://www.instagram.com/p/BAZ6faFEo__/
"Here we hang out on nights, #CocoTams & #hernesäkki on the beach. And I HAVE TO SAY....... It's not everyday you SIT on a Thai-BEE in minishorts ............ Damn it hurts."
- Aallot.rantaan.lyö
Jasmine astelee rantavedessä:
https://www.instagram.com/p/BAbER69ko1y/ (12.1.) - Bangkokiin
Paratiisirannoilta suurkaupungin huippuhotelliin:
https://www.instagram.com/p/BAgpXjmkowg/ (14.1.)- Sviittinäkymä
"The view from the bedroom #hilton #millennium #bangkok #suite
(my hair is so blond again after all ☀!)"
https://www.instagram.com/p/BAhT_Oako2c/ (14.1.) - Tositunteet
"Some people hate honesty. It's the lies that keep them feeling good about themselves and their lives. So share your true feelings about their actions, and you can watch them fade away"
https://www.instagram.com/p/BAiQ_eRko8Y/ (15.1.) - Vink.vink
Tositunteet kirjoitti:
"Some people hate honesty. It's the lies that keep them feeling good about themselves and their lives. So share your true feelings about their actions, and you can watch them fade away"
https://www.instagram.com/p/BAiQ_eRko8Y/ (15.1.)Tuo on Herhiläiseltä ilmiselvä piikki Sotanorsun perseeseen.
- Matkakertomus
Jasminen matkakertomus lomastaan: "Stressiloma Thaimaassa.
... Siis yhtenä iltana naurettiin, että ei jaksettu hienoa ravintolaa... Mennäänkö nappaa jotain pientä tosta grillistä jollain kujalla. Otettiin vartaat... ja siis kummanki ilmeet, hahah... Ne oli niin hyviä, että tilattiin toiset ja peruspapayasalad ja syötiin ittemme täyteen siinä keskellä kujaa punaisilla muovisilla lasten tuoleilla... Kertomus paljon kuvia: http://jasminetukiainen.metropoli.net/2016/01/15/stressiloma-thaimaassa/ - Helsinkiin
Kosmopoliittisen säihkeen Jasmine saapui tänään Suomeen: "If there is A person, this is THE person ❤❤❤ see u soon mi love -Today is my moving day to #Finland!!!" https://www.instagram.com/p/BAoL_PeEox_/
- Jollashovissa
Jasmine Jollashovin takan äärellä 17.1.
https://www.instagram.com/p/BApi3PYEoxr/ (video)
- hekobeach
Jasminen "helikopteri rannalla:" https://www.instagram.com/p/BAt-_ZyEo8f/
- Bismine
Tilannekatsaus tammikuussa 2016:
Jasmine asuu/asui parisuhteessa Kalle Rönnqvistin kanssa Tukholman keskustassa. Kaikki näytti ulospäin ihan asialliselta. "Kära Kalle."
Kuitenkin, samaan aikaan Jasminella oli sala-salarakas Elli Luukkanen, jonka kanssa Jasmine lesboili aina käydessään Suomessa. Siis Kallen selän takana.
Kun Jasmine meni vuoden 2016 alussa Kallen kanssa Thaimaaseen kahden viikon lomalle, Ellin ja Jasminen välit menivät poikki.
Mehukas Pipari-Elli muutti Kata Kärkkäisen/Katariina Sourin luokse Sipooseen. Lesbo-rakkaussuhde Jasminen kanssa loppui kuin seinään ja jatkuu nyt Katan kanssa. Mitähän tästä kaikesta tuumii Kalle?
Blogia draamasta 21.1. http://jasminetukiainen.metropoli.net/2016/01/21/heitan-itseni-susille/- Hymyn-artikkeli
Hymy raportoi:
"Jasmine Tukiainen petti miestään - mitäs sitten tapahtui! Maatilan prinsessa ja Martina ja hengenpelastajat -ohjelmista tutuksi tullut Jasmine Tukiainen avautuu blogissaan parisuhdehelvetistään.
Hän petti hänelle rakasta ihmistä, mutta sitten kävikin ilmi, että myös häntä oli petetty. Viime ajat neitokainen on elänytkin melkoisessa myllerryksessä. Nainen katuu nyt suuresti tekoaan. Nyt kuvioihin on tullut myös uhkailu ja painostus. - Miten kukaan voi olla niin typerä ihminen kuin minä ihan itse, hän vuodattaa."
23.1.16: http://www.hymy.fi/uutiset/jasmine-tukiainen-petti-miestaan-mitas-sitten-tapahtui - La-23.1.16
"Lördag i Stockholm. To come home, talk about #harmony and talk about #Life. (& Eat some #indianfood to it). "I can't promise to fix all your problems, but I can promise you won't ever have to face them alone." http://aijaa.com/pJpTiJ
Lisäksi mietelause Dolly Partonilta:
https://www.instagram.com/p/BA22KdUEo23/
- Bismine
Tyttörakkautta by Jasmine, Suomen hoidot:
https://www.instagram.com/p/4D9AW7ko09/ (18.6.2015) - Promokuva
Kuvauksellisena studiolla:
https://www.instagram.com/p/BA-Sy39koxY/ (25.1.16, vanha kuva)- vanhat-kuvat
Tultiinko nyt siihen taitekohtaan, että aletaan suoltaa vain vanhoja kuvia?
- Painting-and-fixing
vanhat-kuvat kirjoitti:
Tultiinko nyt siihen taitekohtaan, että aletaan suoltaa vain vanhoja kuvia?
Vielä tulee uutta; Jasmine maalasi seinän 28.1.
https://www.instagram.com/p/BBF6jlzEo5x/
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 852768
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O492668Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on782354- 231901
Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais2201828Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn681680Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti201491Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok921489Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221480Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var121450