jokaisen suupalan on veronmaksajat maksaneet

kolmeen kertaan,ensin eu tukina,toisenakansallisina tukina,kolmantena kaupas,kyl veronmakssjien on oikeus hyvin mielin syörä omaa ruokaansa,ei törsien tuotanto ole törsän omaa sillä veronmaksajat on maksanu kaiken silloin veronmaksajat on omistajia,,,
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei oo oikein tää.

Äänestä

on se oikeen sipilä sano.

Äänestä

Sipil joutuu ottaa pillerin päivässä ku omatunto vaivaa ja on tukijussien takia vaikea hengittää.

Äänestä

Kun nyt itsekkin totesit että ruoka on maksettu isolta osalta tuilla.
Laskeppa sitten paljonko ruoka maksaisi ilman tukia.
Olisiko sulla sitten vara syödä ruokaa?

Aikoinaan ihmisten tienesteistä suurin osa meni ruokaan.
Nykyään asuntoon ja autoon.

Mitä sinä oikeastaan haluat?
Paluuta vanhaan vai haluatko nykisen systeemin jossa tuetaan loppukäyttäjää eli sinua?

Äänestä

Kaikesta päätellen maksaa edelleen.

Äänestä

austraalia uusseelanti eteläamerikka,niisei tukii maksella silti siel on ruuan hinta puoley halvempaa kun suomen tuttu törsin tkemä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kollosonta kirjoitti:

kolmeen kertaan,ensin eu tukina,toisenakansallisina tukina,kolmantena kaupas,kyl veronmakssjien on oikeus hyvin mielin syörä omaa ruokaansa,ei törsien tuotanto ole törsän omaa sillä veronmaksajat on maksanu kaiken silloin veronmaksajat on omistajia,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu