Onko Lietolaisten äo todella alhainen, täällä ei juurikaan mitään järkevää.
Vastaukset 56
- nm1
Ok.
- nm1
Ok.
- nm1
Ok.
- nm1
Ok.
- emmääkehtaapuuttuumut
Kui sä noi sanosit??
- Lantalaisia
emmääkehtaapuuttuumut kirjoitti:
Kui sä noi sanosit??
Kokemuksesta
- onkin
Hiljaista.
- vhggg
Kbcc
- SannaA83
Liedossa on outoo porukkaa. Oon tääl parisen vuotta asunu ja koitin alkuun kirjoitella ja jutella, mut eihän siit tuu mitään. Oon pettyny! Kirjoittelin sillo nimimerkil Sanna A, mut nyt se ei oo enää sallittua.
- Kitusanomat
Tosi outoo.Paikallislehtikin kirjoittaa mitä sattuu kuvien kera.Tienoon viimeinen toimittaja oli Aaro Punkari.Oli metsäteknikko tapion taimitarhanjohtaja mies isolla M.Ei liioitellut suurennelut asioita.Jalat maassa.Tunsin miehen ja asiallinen oli.Nykynuoret kulkevat vain ketunhäntä kainalossa.
- Iipe
Totta Kirjoitat.
- nm1
Ok.
- nm1
Miksei muuten ole se niin hei?
- siksisiksi
Ei sallita enää välilyöntiä nimimerkeissä.
- plushhh
=25
- SannaA83
Olisi hienoa, kun saisi jutella ja tutustua kuntalaisten kaa. Näin aikuisena uudella paikkakunnalla se on vaikeaa ja toivoisinki saavani kunnon keskustelua!
- Luihu
Puhuvat vain selkäsitakana.
- lietov2015
Ilmeisesti ei ole nytkään paljon mitään tapahtunut tai sitten ei juuri kukaan kirjoittele tänne nykyään. Moni aihe on jäähtynyt ja vakiokirjoittajat hiljenneet.
- hmmppp
Matkijat.
- Lietolainen
Olen samaa mieltä SannaA83:n kanssa, vaikka olenkin alkuperäinen kuntalainen. Kylillä kyllä huudellaan, mutta täällä pelaavat vain trollit. Turun Tienoossakin kirjoittelee vain samat hemmot samoista asioista valittavat vuodesta toiseen.
- nm1
Ok.
- Haaskoo
Samaa Mieltä.Olen kulkenut näitä kujia hämmästellyt kuinka pimeetä touhua liedossa onkaan aivan himmeetä.En puhu vuodesta en kahdesta vaan kymmenistä vuosista.
- avuttomat
Haaskoo kirjoitti:
Samaa Mieltä.Olen kulkenut näitä kujia hämmästellyt kuinka pimeetä touhua liedossa onkaan aivan himmeetä.En puhu vuodesta en kahdesta vaan kymmenistä vuosista.
Sosiaalitoimi uusiksi.Sosiaalitoimi nuorisokasvatus täysin pielessä.Muutamat henkilöt saavat tuoda perättömiä lausumia totena ja viesti jatkuu.Miksi kukaan ei pysäytä tätämenoa.Kouluissa ja päiväkodeissa olisi jo aika siirtyä todellisuuteen.Vanhempiväki voisi keskittyä yhtähyvin omiin asioihinsa ja niiden hoitamiseen.Vilkaista välillä oikeaan peiliin.
- Bää
avuttomat kirjoitti:
Sosiaalitoimi uusiksi.Sosiaalitoimi nuorisokasvatus täysin pielessä.Muutamat henkilöt saavat tuoda perättömiä lausumia totena ja viesti jatkuu.Miksi kukaan ei pysäytä tätämenoa.Kouluissa ja päiväkodeissa olisi jo aika siirtyä todellisuuteen.Vanhempiväki voisi keskittyä yhtähyvin omiin asioihinsa ja niiden hoitamiseen.Vilkaista välillä oikeaan peiliin.
Tienoosenkin kirjoittavat omituiset.Ala``
Karva pc.HH-DI.Ja Ämmänsaaren TT.Mitä heiltä voinee vaatia?Tuskin mitään. - noupphh
Ei.
- Hilikat
Samaa mieltä.Eipä täällä ole muita kuin .Sadusta punahilkka&Susihukka.Paremminkin Munahilkat ja Kumihukat reippaina likkuu.
- Missälie
Kovin on hiljentynyt kirjoittelu, kun poissa on se vajaaälyinen heebo, jonka kirjoitukset aavisti jo kellonajoista. Viestit oli lähetetty parin minuutin välein, eikä niitä siis kannattanut avata.
- nm1
Ok.
- hgfgvf
Hhbgg
- bghgff
Hcgvcf
- Toivotus
Kirjoita sitten jotain järkevää, kun sulla ÄO on niin korkea.
- per_brahe
Paikannimi Lieto kirjoitetaan isolla alkukirjaimella, mutta lietolainen (henkilö) pienellä.
- nm1
Ok.
- öipo
Häh.
- vähääly
Nyt äly lisääntyy valtavasti, kun lähi-idän ja afrikan älyköt tulivat rikastuttamaan Lietoa.
- Bööh22
.....
- utuyuityi
Kyllä oikeassa Olet.
- hhhhhhhhcgg
Hbhggg
- hvhgggh
♥♥♥♥♥
- peruslietolainen
Mikä on äo?
- ähän
Mik!
- turkkulainenblondi
Ai kirjoitetaan piänel kirjaimel tua lierolainen, oliks tua tietoo vai arvaus, mää oon ny iha ihmeissäni,et kuinniin alhane äöööh
- yhtälö
Nyyh...Liarot pitävät itseään ihmisinä.ÄO:n ollessa vajaa
- kuulunäky
Mitäjärki
- jjbvghj
Jjjjhgg
- gghhvhhg
Hhh
- Reppanat
Pääsääntöisesti lietolaiset fiksua porukkaa.Paitsi asemankulmalla henkilöitä pyrkivät saamaan äänensä kuulumaan perättömiä puhumalla.Hevosmiesten/naisten tietotoimisto pitää jatkuvuutta yllä.Lisäksi Turuntienoo höystää juttuja ja soppa on valmis.Asennekasvatus/lastenkasvatus hakusessa pahoin nädenkin reppanoiden kohdalla.
- hvvhhhh
Jkhhhhh
- TSERNO2000
HIENO KAUPUNKI TAI TURUN LÄHIKUNTA.
- mikään11111
Ei ole kaupunki
- kielikello
Ainakin kirjoitustaito on masentavan kehno - suomea runnotaan, miten sattuu!
- nm1
Ok.
- nm1
Ok.
- uppphhhh
.....
- uujhhhhhj
Jhhhjhhhh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741650- 201134
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321063Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu133871Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189806- 64684
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191607On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 48528
- 69510
- 55507
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32498- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28422- 40417
- 33413
- 16399
- 82398
- 37396