Eli mulla on ollut iltaisin nyt 2 kertaa sellasta ääntä korvasta joka on kuulemma tinnitusta ja se on tosi ärsyttävää, siis voiko tämä liittyä purentaan?:) Mut siis en esim eilen oo kuunnellu mitään kovaa esim ollu jossai keikal ym..kai se kuitenkin voi tulla.
Tinnitusta
9
188
Vastaukset
- Onvaikeeta
Kukapas se tietäisi?
- tinni15v
voi liittyä purentaan!! tai viisauden hampaitten kasvuun!! oireet on monet! :( terve tuloa "joukkoon"??
- piuuu-shiii-tinnnii
tinni alkaa pikku hiljaa?? erinlaisilla äänillä! ja kestää loppu elämän!!! :( siihen joko tottuu... tai sitten ei?? kuulon alenema! pahentaa sitä!!!
- Niska
Ehkä tästä on sinulle apua ja tietoa.
Voiko tinnitus vielä kadota?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13496912- tnnii15v
no onko parantunut sulla??? tinnitys...
- Niska
Kyllä minulla on melkein kokonaan kadonnut tinni kuten voit alla olevasta linkistä lukea.
Monina päivinä on aivan hiljaista ja toisinaan kuuluu vasemmasta korvasta pieni sirinä. Tinni johtui niskan ja hartioiden lihaksista ja hoitui pienellä lihasharjoittelulla.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/10859808#comment-57760300 - tinni15v
hienoa jos kaikilla se toimisi!!? pentä muutosta kyllä havaitsin venytellessä!!! :) mulla vaan liitty muutakin syitä! kuten säde hoito korvien alueelle!! :( ja aistin solujen tomintaan kuulohermostossa!!!!
- Niska
Yksi keino ( jonka olen joskus lukenut tältä palstalta ) saada selville onko sinun tinnituksesi lihasperäinen tinnitus on tällainen.
Katso suoraan eteenpäin ja paina kämmenellä leukaasi. Jos tinnituksen ääni muuttuu niin luultavasti tinnitus johtuu niskan ja hartioiden lihaksista.
Minulla tämä keino ainakin toimii.
Jos tuo konsti toimii sinulla niin nämä tässä linkissä olevat kaikki jutut kannattaa lukea.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13496912
- IT-kokki
Älä jää kuuntelemaan ääntä. Ota huoneeseesi kovaa tikittävä kello tai suhiseva radio, tai laita mp3-soitin hiljaiselle. Soita luonnonääniä; vesisadetta ja tuulen suhinaa.
Rentoudu. Pyri eroon stressaavista asioista ja maksimoi rentoutuminen iltaisin. Näe oikeasti vaivaa tuon eteen. Rentoudu joka ilta, jatka rentoutusharjoituksia vielä senkin jälkeen kun vaiva on hävinnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2094711Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133650Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241454- 1861202