nukahtaessa että jos laitat viestiä vielä tänään niin kerron tunteistani ja mitä sinä teit? Luit ajatukseni. Nyt minulla olisi velvollisuus tehdä se mitä eilen päätin..
Ajattelin eilen
MuttaKunSeOlisiSunVuoro
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Kenelle tämä? T:yks huokailija
Ei viitsi tarkentaa, mutta meinasin eilen parahtaa jo viestissä "Eiih, tämä teeskentely ei ole mua. Tiedän että tiedät ja tiedät että tiedän."
Kuin minun ajatus.
Pitäs vaan ääneen sanoa se:) Haluaisin kuulla, vasta sitten se on täyttä totta! "Tiedän kyllä sinun tietävän ja tiedät että tiedän."
Taitaa olla kuitenkin niin, että Tiedän, että tiedän ja Tiedät, että tiedät. Mutta varotaan ettei toinen sitä saisi tietää..
No hän tietää kun olen kertonut:)
Meillä se taitaa mennä niin että minä tiedän että tiedät ja sinä tiedät että tiedän mutta arjessa koitetaan olla niin kuin ei muka tiedettäisi mitään :D
Ei ole kertonut tai jotain joskus vuosia sitten mutta ei sellainen ole voimassa enää. Asiat voi muuttua vuosien aikana. Ompa täällä moni viestitellyt puhelimella kaivattunsa kanssa eilen ja tänään!
just näi se menee , mutta ompa hyvä , että tietämiset hymyilyttää ...ja vähän oikein naurattaa...
Niinhän se on mennyt... Vaikka tiedetäänkin.. Nyt, en vaan tiedä tuleeko uni enää.. Ja pakko olisi : )
Jos osuisi minuun niin aina olen vastannut ja näkisin mielelläni, hän sen tietää, senkin asian.
Tuulille viesti.
Niinhän sinä toivot.
Jos sinä olet mies ja nimesi alkaa Tllä, minä olen N :) Laita vaan viestiä, kysy pois vaikka polkupyörää.
Soitan aamulla jossain vaiheessa, nyt on pakko nukkua, että jaksaa herätä.. Ja sitten vastaat kans! : )
Niin, tiedän, että tiedät ja tiedän, että tiedetään kai sitten molemmat, ilmeisestikin... Vaikeeta tää on siltikin vaikka tiedetäänkin.. Kai sitten jotakin kysyn, jos en sitä pyörää.. Niin, että nähtäis, niin... : ) nyt vasta vastasin tähän sinun viestiin!
Sori mutta Teet ja Ännät ei kuulu tähän tarinaan.
No laita se viesti :) mä oon nyt ihan hereillä, jos se oot sinä niin en tänä yönä saa unta.
Kuuntele, ajattelin kylläkin soittaa huomenna, josko olis ehditty iltapäivällä näkemään.. Tai joku muu aika? Puhelimella en varmaan tähän kellon aikaan voi sitä viestiä laittaa.. Vaikka on tuo puhelinkin kotona, mutta soitanko huomenna, niin sovitaan aika? Tarinaan kuuluu just nää nyt.. Unta en kyllä varsin saa itsekkään...
Varmaan teidän tarinaan kuuluu mutta minun ei tuolla ylempänänä kertoilin jo omaani. Lainaan ne omat kommenttini alle että on selkeämpi:
"Ajattelin eilen....
nukahtaessa että jos laitat viestiä vielä tänään niin kerron tunteistani ja mitä sinä teit? Luit ajatukseni. Nyt minulla olisi velvollisuus tehdä se mitä eilen päätin.."
"Ei viitsi tarkentaa, mutta meinasin eilen parahtaa jo viestissä "Eiih, tämä teeskentely ei ole mua. Tiedän että tiedät ja tiedät että tiedän."
"Ei ole kertonut tai jotain joskus vuosia sitten mutta ei sellainen ole voimassa enää. Asiat voi muuttua vuosien aikana. Ompa täällä moni viestitellyt puhelimella kaivattunsa kanssa eilen ja tänään!"
"Sori mutta Teet ja Ännät ei kuulu tähän tarinaan."
yhteydenotto sopii 24/7 mutta vain sinulle
En vaan voi uskoa että olet juuri hän :) laita Facessa vaan rohkeasti yksityisviesti niin päästään helpommalla.
Ei se oo. Se on NIINA JA NIINA. yksin puhelua.
En oo Facessa muuten kuin työnpuolesta, että ei taida onnistua nyt se, kun oon kotona ja kellokin tän verran. Sinun pitäis sitten aamulla vastata jos soitan silloin.. : ) ?
Mä oon faces. Laitan sulle pyörä viestin heti.
Tomi oon kyllä mä. Faces oon nalle perseessä
Onks Niina A? Sil on hyvä heruttelu kuva.
Mua niin hymyilyttää täällä. Siis sinä jolla ei ole Facebookia, et ole etsimäni henkilö. Ja sinä joka sanoit olevasi se oikea niin odotan :) stolkkasin ettet oo ollu aktiivinen kahdeksaan tuntiin..
Ja kyllä, nimesi on Tomi.
Ei se oo oikee kun mä. Tääl on kiva psykoottisia sekottaaa
"tomppa" oon mä.
Lihaksikkaalla miehellä on monta nimeä :)
Niin paitti et mä oon nainen
Tuli mieleen, että hän kenelle viestitin soittakoon kuitenkin itse minulle, ei taida olla oikea henkilö kysymyksessä, niin parempi näin perin.. Nyt en viestittele enää.
On Teen ja Ännän tarina olemassa, ainakin täällä netissä. Ehkä pääosin toisaalla, mutta myös tämä palsta toiminut tiedustelun tukipalstana melko läpinäkyvästi.
ap taisi tarkoittaa että hänen aloitukseen ei kuulu T tai N. Tuohan vastasi aloitukseen viserrellen Teelle