Olen onnellinen kun en ole työelämässä !

atjusankko

Ihanaa kun tuet juoksee ja rahaa tilillä.

Olinkin yli 10 vuotta työelämässä ja opiskelemassa...

Nyt 38 vuotiaana relaan ja muistelen joskus miten ikävää oli tehdä pitkiä päiviä - oli se kertakaikkisen ikävää !

6

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 250

      Vai on sinulla sellainen tilanne. Minä taas haluaisin tehdä töitä, mutta terveys on todella heikko, ja ikääkin on liikaa, joten töihin ei oteta. Ainoa ongelma työssä ollessa ovat työpaikkakiusaajat, joita joka työpaikassa tuntuu olevan ainakin yksi. Tukien varassa en haluaisi elää, vaan olisin iloinen, jos esimerkiksi vuokrat laskisivat sen verran, että tulot riittävät niden maksamiseen ilman tukia.

      • 1q2312

        Työpaikkakiusaaja on ihminen jolla on itsellä stressiä, paha olla ja huono itsetunto. Työpaikkakiusaaminen on hänen tapansa estää omaa pahaa oloa pääsemästä niskan päälle. Valitettavaa että on näitä tyyppejä ja niiden kanssa pitäisi sitten tehdä duunia. Omien kokemusteni mukaan työpaikkakiusaaja on vielä yleensä joku pulska, lyhyt, silmälasipäinen nössö joka yrittää päteä. Harvemmin mikään todellinen menestyjä tai naistenmies.


    • TROLLAUSTA

      atjusankko:OLET TROLLI!!!!!!!!!!

      • PAS.KAT

        En usko, asiaton huomautus itselläsi.


    • KoneessaRuokkiiYmpyrää

      Jee. Pidin kans 2 vuotta tauko ansiosidonnaisella. Olin kyllä täysin väsynyt hermoraunio naatti ja minut olisi pitänyt laittaa sairaslomalla jo vuosia ennen.

      2 vuotta vapaata oli aivan parasta. Nautin joka hetkestä. Työttömät eivät oikeasti ymmärrä miten helppoa heillä on.

      Jouduin takaisin työelämään, koska en pystynyt enää välttelemään työtarjouksia, kun omalla alalla on työvoimapulaa. Oli akutkin oli jo jonkin verran latautunu. Tästä näkökulmasta vähän harmittaa oma ammatin valinta, koska en voi vain koskaan heittäytyä työttömäksi ja jäädä kotia nukkumaan pitkään.

      Opiskele, tee asiat oikein, ja antaudut orjaksi järjestelmälle.

      • KoneessaRuokkiiYmpyrää

        *pysyvästi työttömäksi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1798
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1307
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe