Tekniikan alan pääsykoe 25.5.2015

Se olisi sitten tekniikan alan pääsykoe ohi ja itselläni meni ihan mukavasti (n.35/40). Mites meni muilla kokelailla? :)

Mitä olette mieltä, nousevatkohan pisterajat tänä vuonna? Uuden haku-uudistuksen myötä, ensimmäisestä hakutoiveesta ja työkokemuksestakaan kun ei enää pisteitä saa :/

Vastauksiannekin olisi mukava kuulla!
4130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No mistäpä sie nyt jo tiiät ne pisteet? Eihän niitä pisteitä heti näe. Koe oli tosissaan, ehkä vähän liiankin helppo. Itse sain varmasti ensimmäiset 9 tehtävää oikein. Lukiopaperit kun vaikuttaa valintaan, ni voi olla silti vaikea sisään päästä.

Äänestä
  • Oikeat vastaukset on yleensä nähtävissä kokeen jälkeen koulujen aulassa?

    Äänestä

  • Amk on pelle koulu ihan syystäkin helpot kokeet. Sen tasosta porukkaa sinne hakee

    Äänestä

  • Sanoo sale dipainssi, joka käyny eka AMK ja päässyt erikoishaussa Yliopistoon ;D lol oikeesti anna ihmisten hakea minne haluaa, tuskin on silta pois, pelle. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Metropolia kirjoitti:

Se olisi sitten tekniikan alan pääsykoe ohi ja itselläni meni ihan mukavasti (n.35/40). Mites meni muilla kokelailla? :)

Mitä olette mieltä, nousevatkohan pisterajat tänä vuonna? Uuden haku-uudistuksen myötä, ensimmäisestä hakutoiveesta ja työkokemuksestakaan kun ei enää pisteitä saa :/

Vastauksiannekin olisi mukava kuulla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu