Lumia 940/940 XL

1362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En osta liian hyvät kamerat.

Äänestä

Heh ..kyllä ändröid lippulaivat saa taas tuta lumian paremmuuden.WP BEST!

Äänestä
  • En tiedä, voiko vielä intoilla, lumiat on edelleen olleet aika pieni kimpale älyluurikakusta ja on epäilty, että nousisiko se, no jos windows 10 kanssa saisi jotain aikaan (kun pc:ssä se vielä on ns. pakkopulla tämä windows). Luin jostain isommasta laitevalmistajasta (muistelisin Huawei) puhetta, että Lumialla ei menesty ja samoin on Tizenin kanssa. Eivät ota valmistukseen, oliko se nyt Huawei en ole aivan varma.

    Äänestä


Tämä 640 XL on kyllä huippu!

Äänestä
  • Mullakin on ollu 3 viikkoa tuo Lumia 640 XL White joka on kyllä aika mainio peli hintaluokassaan.

    Äänestä

  • l520 kirjoitti:

    Mullakin on ollu 3 viikkoa tuo Lumia 640 XL White joka on kyllä aika mainio peli hintaluokassaan.

    Saman Lumian aion hankkia, ja syynä hinta ja mitä laatua siinä sitten mukana tulee, niin saa riittää.
    930 on mainio puhelin, mutta tarpeeksi iso lento betonilattialle kulmalleen vei ainakin läheisyysmittarin ja salaman toiminnasta. Harmittaa pudotus, mutta voi sattua milloin vain.

    Äänestä

  • lähtilentoon kirjoitti:

    Saman Lumian aion hankkia, ja syynä hinta ja mitä laatua siinä sitten mukana tulee, niin saa riittää.
    930 on mainio puhelin, mutta tarpeeksi iso lento betonilattialle kulmalleen vei ainakin läheisyysmittarin ja salaman toiminnasta. Harmittaa pudotus, mutta voi sattua milloin vain.

    No eipä enää vaivaa ainakaan Vilkaisunäytön puute 640xl:ssä.Toinen on muistikortti paikka jota ei 930:ssä ole.Etukamera taitaa olla hiukan parempi 640XL:ssä 5MP vs 1.2MP.Tärkein pointti taitaa kuitenkin monelle olla se hinta kysymys.Jos 250e laite putoaa sementille ei se varmaan tunnu läheskään yhtä pahalta kuin jos 500e laite menee silpuksi.Omalta kohdalta voi sanoa että tuo 250e oli just kipurajalla.Sillä sai kuitenkin kohtuu hyvän ja ison puhelimen jota hain ja vielä micro sim kortilla.

    Äänestä

Taitaa lähteä lg g2 sitten aikanaan eläkkeelle kun tämä tulee markkinoille. :) Jos tuossa tulee olemaan huhuttu 3000 mah akku ja päälle amoled näyttö niin valinta selvä!

Äänestä
  • Voisi olettaa että on amoled kun oli 925 ja 930 malleissakin.

    Äänestä

Ostin Nokia 930:n operaattorin poistoista 319 € teinkö pöljästi ? Vai oottaako pitäisi uutta mallia mutta sittenhän ei voisi koskaan ostaa mitään aina tulee uusia malleja.

Gigantista ois sanu 830:n ja maastopyörän kaupan päälle. Sivut vaan ei toimi joten ostin Noxun.

Äänestä

930:stä ei puutu useimpien mielestä mitään muuta oleellista kuin vilkaisunäyttö jota ilmankin pystyy elämään varsinkin jos sellasta ei ole ollut edellisessä puhelimessa.Käytännössä siis näyttö on pimeä lukitussa tilassa eli näytössä ei näy kelloa eikä muuta informaatiota saapuneista viesteistä ja puheluista.Kaikki muu 930 on parempaa joten sanoisin että tolla hinnalla teit ihan hyvät kaupat huippuluurista.

Äänestä

Jos noissa on vilkaisunäyttö niin muuten täydellinen 930 menee heti vaihtoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhuhhhuuuu kirjoitti:

http://taskumuro.com/huhu-microsoftilta-luvassa-kaksi-lumia-940-mallia-joissa-20-megapikselin-kamera-ja-usb-c-liitanta

huhuhuhuuuuuuuuuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu