Todentotta, havahtukaa Phj hallinnosta

Jos ihmiset haluavat tehdä väärin, he haluavat myös salata sen.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

mittäi tarkootat?????

Äänestä
  • Niiiiin, Namo ei saa tulla näkyviin. Vain pieni piiri voi tietää ja senkin voi vaientaa.
    Siinäpä se on.

    Äänestä

  • Kuningas.kulkureiden kirjoitti:

    Niiiiin, Namo ei saa tulla näkyviin. Vain pieni piiri voi tietää ja senkin voi vaientaa.
    Siinäpä se on.

    Namohan näkyy: www.pyhajarvi.fi/namo ???!!!

    Äänestä

  • kunkkua.kusetettu kirjoitti:

    Namohan näkyy: www.pyhajarvi.fi/namo ???!!!

    on edelleen " vatulointi korissa" hiljaista on. Kusetusta kuntalaisia kohtaan.
    http://www.pyhajarvennamo.fi/uutiset.php

    Äänestä

  • kyllänamo kirjoitti:

    on edelleen " vatulointi korissa" hiljaista on. Kusetusta kuntalaisia kohtaan.
    http://www.pyhajarvennamo.fi/uutiset.php

    ainaski mulla näkyy! onko netti kunnossa?

    Äänestä

  • Seuraavassa valtuustonkokouksessahan se sitten reippaasti ja ryhdikkäästi toimii.

    Äänestä

juu, ja kun kj. tikkasen pitäisi ottaa kiusallinen esitys/vaatimus listalle, se unohdetaan määräämättömäksi ajaksi ei käsitellä-laatikkoon.

Äänestä
  • tarkennatko!

    Äänestä

  • Onko hallinto/luottamushenkilöt joutuneet dispoon, kun ei valtuuston kokousta toukokuulle kuulu? Asiooitahan lienee paljonkin.

    Äänestä

Antti Rantakangas ei saanut ministeripestiä, joko alatte tajuta, että Jokilaakson alueella on pahoin mädäntynyt ja paljastumassa oleva hyväveli-verkosto?

Äänestä
  • ei oo ministeri ainesta

    Äänestä

  • eioo10 kirjoitti:

    ei oo ministeri ainesta

    Ei tosiaankaan:ajaa alas bioenergiaa kun kannattaa ydinvoimaa!Nämä on vastakkain.

    Äänestä

Palstat ovat hiljaisia, kun ainakin kepukaarti ja loisryhmät juhlivat perimyskaaren istukkaita.

Äänestä

Hallinto on lukinnut itse itsensä bunkkerin sisään, avain on viskattu viemäriin, viemärit ovat yhtiöitetty, yhtiö on siirretty Asematielle, vääristeltyasema on poissa tolaltaan, tola on huonompi kuin koskaan, tekninen hallinto on haavoittuvainen ja virkamies ei enää pysy kaikessa itsesäälissään sotkemaan kaupungintalon kerrosten väkeä itkuillaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peitetarinointia kirjoitti:

Jos ihmiset haluavat tehdä väärin, he haluavat myös salata sen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu