Heippa
Haltuuni on päätynyt kännykkä kahdella korttipaikalla. 1) Elisa (saunalahti?) ja kakkosessa DNA. Puhelut toimii ihan hyvin soitan millä vaan.
Jos käytän vaan ykköstä multimedia viesteihin niin, ihan hyvä. Jos käyn välillä kakkosessa lähettämäss kuvan niin Data-asetukset sotkeutuu.
Jos hankkisin kakkoseen saunalahden prepaid jutun niin menisikö kumpikin sim-kortti samoilla asetuksilla. Ja mitä pitäisi huomioida?
Dual sim kortilla
2
213
Vastaukset
- kokeilemallaselviää
Jos vaihdat sen DNA tilalle niin pitäisi onnistua.
- NoVoiPRKL
Et sitten viitsi edes kertoa mikä kännykkä se on?
Sama kuin kysyisi "Minulla on kännykkä. Se ei toimi. Missähän on vika"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks745861Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.954216Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää983644- 1193033
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri742586Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1632271Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1122092Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu471888En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131555Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11478