Töttölä ja Äijälä ainoat viisaat yhdyskuntalautakunnassa. Uskovat asiantuntijoita. Muut lautakunnan jäsenet ovat ihan populisteja ja pönttöjä.
Hyvä Töttölä !!!
13
<50
Vastaukset
- Kulttuurinrahareikä
Teatterikin tekisi tuottoa, kun sen tilalla olisi parkkipaikka.
- RiistäjänJuoksulikka
Äijälä on aina tehnyt silmät ummessa, niin kuin riistokapitalisti sanoo. Ei ihme että kapitalisti on tyytyväinen.
- Mallia.kokdem
Siltähän se vaikuttaa.
- ToinenLasinensilmä
Taitaa tuo Äijälän mummo olla aika yksisilmäisten puusilmä!
- LautakunnatLakkautettava
Yhdyskuntalautakunta on elämänlaatulautakunnan lisäksi ihan turha instanssi. Töttölästä ja Äijälästä olen samaa mieltä kuin aloittaja. He ovat ainoat järkevästi ajattelevat ja viisaat jäsenet lautakunnassa.
- KenenKakkuaSyöt
Nobelia pukkaa jampoille.
- KannatanJärkeä
Töttölä ja Äijälä ovat seuraavien kuntavaalien äänimagneetit. Toivottavasti ryhtyvät myös eduskuntavaaliehdokaiksi neljän vuoden päästä.
- ÄäniTöttölälle
Kiitos Töttölä järkevästä mielipiteestä ja äänestyksestä lautakunnassa.
- HyväKokoomus
Kiitos kummallekin järkevälle lautakunnan jäsenelle! Kiitokset myös kh:n kokoomusjäsenille. Olette oikeassa, vaikka kannatus ei riittänyt äänestyksessä.
- satu-setiä
mihinkähän kalliiseen kosmetolokin tutkimukseen nyt pitäisi uskoa
- Kiittelen
Kiitos myös Jutta Äijälälle toriparkin puolesta äänestämisestä !!!
- SepiäEiVeneenAlle
Kyllä kai nyt vapaamuurarin muija äänestää niin kuin käsketään.
- Pandasilmä
Hys hys ny!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134802Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293493No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452420- 501538
- 361473
- 391349
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv231212- 141202
- 1651079
- 271078