se, että kyllä ne omanikäiset tuntuu läheisimmiltä ja kotoisimmilta. Tänäänkin näin koiranulkoiluttajan oranssissa takissa ja toisen tässä ihan kodin lähellä.
Mielipiteeni on
samanikäisyys
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Olen samaa mieltä. Naapurissa asuu jumalaisen komea nuori mies, joka on monesti päivieni ainoa silmän ilo. Mutta hän on vain silmän ilo.
toivottavasti on muitakin eriäviä mielipiteitä kuin vain minulla. hän tuntuu oikein kotoisalta vaikka huomattavasti vanhempi onkin.
täältä tulee yksi.Hän oli paljon nuorempi kuin minä, mutta tunsin että olin löytänyt kotiin.Paljon enempi yhteistä mitä samanikäisillä joiden kans olen ollut suhteessa.
Mä taidan olla lapsellinen, koska nautin nuoren ja komean seurasta huomattavasti enemmän kuin samanikäisen miehen seurasta
Joku voi tuntua kotoisalta ja kaikinpuolin hyvältä iästä riippumatta. Kokemusta on. En kuitenkaan halua olla nolouden aihe toiselle.
Kunhan vastailen, kun tuli mieleen, että toisaalta tietty tasapaino asioissa on hyväksi. Jos vaikka on paljon ikäeroa, monia omalle ikäpolvelle tuttuja asioita voi joutua selittelemään. Tartun myös ulkonäköön aavistuksellisesti, siinäkin tasapaino on hyväksi. Ei nimittäin olisi kovin kivaa jos näyttäisi vanhempi-lapsi-suhteelta.
Näin se juurikin on.
Niinpä, vaikka se toinen tuntuisi miten hyvältä, niin järki on otettava käteen. En haluaisi näyttää kenenkään mutsilta ja hänen puolestaan jo hävettäisi. Harmi sinänsä, kun koin jotain niin spesiaalia . Enkä tarkoita nyt pelkästään seksiä.
<--- 5 ---> vuotta puoleen tai toiseen on maksimi. Liika on liikaa ikäerossakin, tosin ei 25 iässä, mutta jokainen miettiköön kohdallaan missä iässä.
Tämä naisen mielipide.
Noin olen ajatellut aika pitkään. Minun ikääni sopiva ikäero.
Pitää kysyy jatkossa ensi ikä ennekun voi edes jutella.Ei voi jos on eri sukupolvea olla tekemisissä .
Yksin on niin helppoo olla onnellinen. En ihastu enkä rakastu helposti ja se voi johtua, koska tuntuu vaivalloiselta ruveta tutustumaan vieraaseen ihmiseen. Ehkä juuri siksi en ajattele koskaan miten suhde onnistuis, koska väsyn pelkästään sen ajattelemiseen saati että se toteutuis käytännössä.
Kokemusta 10 vuotta vanhemmasta, 12 vuotta nuoremmasta ja loput siltä väliltä.
Iällä ei ole merkitystä kun ne kemiat kohtaa.
Olen samaa mieltä, On kokemusta samanlaista, kyllä se on kemia joka ratkaisee! Sitä joko on tai ei ole.
minä en ihastu kuin itseni ikäisiin, sillä kyllähän normi-ihminen osaa arvioida toisen iän. Jotain on pahasti vialla, jos nelikymppinen luulee kakskymppistä ikäisekseen. :)
Iän kanssako sitä styylaillaan. ei ihme jos ei aina oikeen osu yksiin.
Mulla on ollu tunteita sekä haluja -20v. Oman ikäiset kottaraiset visertää samalla oksalla, luonto saa lentämään myös ala- ja yläoksistoon.
Mä olen päivittäin tekemisissä kaiken ikäisten kanssa. Juttu luistaa monen ikäisten kanssa. Kotoisinta seuraa ovat paljon draamaa kokeneet ihmiset. Näin on ollut jo lapsuudesta asti. Ikä ei ole niin merkittävä tekijä.
ja huhuuuuuuuuu !! Eikös teillä oo tärkeämpiä asioita mietittävänä?