Valoa.palstalla

Loppuillasta, etenkin viikonloppuna Kaltakellion Trollitehtas agtivoituu
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoitatko Jartzua, sehän muutti sinne jonnekin ja trollaa täällä Eerolaa ja muitakin.

Äänestä
  • Ai että on "ammattilaiset" asialla kun pätevät täällä hyvillä ammattitaitoisilla tiedoilla ja yhden todella tärkeään asiaan annan vielä hyvän neuvon, niin sitten on täydellinen homma. Kun meet kakille niin aseta perse kunnolla pöntölle, että ei laita kakkiinnu ja pyyhi perse huolellisesti, että ei kalsarit likaannu.

    Äänestä

12 kysymystä paljastaa raa'an totuuden – testaa, pääsisitkö vielä läpi ala-asteelta

Testi arpoo yhteensä 12 kysymystä seuraavista aineista: matematiikka, äidinkieli, uskonto, historia, maantieto, fysiikka ja kemia. Jokaiseen kysymykseen on aikaa vastata 30 sekuntia.

Kysymykset ovat vaihtuvia, joten testi kannattaa tehdä useamman kerran, jos tulos ei tyydytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KouvolanKorppi kirjoitti:

Loppuillasta, etenkin viikonloppuna Kaltakellion Trollitehtas agtivoituu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu