Tota elikkä kuulin tän eräältä tuttavalta joskus kauan sitten. Kuulemma hänen joku tuttu oli tapahtunu silleen, et oli alkanu nähdä tv ohjelmien tekstitykset saatanallisina, elikkä tekstit olivat tod sairaita ja jotain sellasta. Lopulta jossain vaiheessa hän ei enää uskaltanut avata televisiota ollenkaan.
Ihan oikeesti, voisiko kyseessä olla, et jokin loitsu olis langetettu tän henkilön ylle, vai mistä voisi olla ollut kyse?
Ja en tod valehtele, vaan oikeesti kuulin tälläsen jutun, ja kys henkilö on tod luotettava.
Tosi outo juttu minkä kuulin
9
112
Vastaukset
- alipalkkaaja
Surrealismi on hyvää taidetta trollattunakin: https://www.youtube.com/watch?v=ju0cb58Ajbk
- tekniikkaa
Televisioissakin nykyään nettiyhteydet ja prosessorit. Teoriassa voisi ehkä jollain keinolla kaapata tuon tekstityssignaalin ja syöttää tilalle omaansa.
- Occaminpartaterä
Psykoosi.
- höpöhöpös
ei psykoosissa voi nähdä tv tekstiä koko ajan eri tavalla. Vain idiootti vetoaa tässä psykoosiin. Eikä hällä ollut mitään traumoja. Nettiyhteys televisiossa kuitenkin oli muistaakseni.
- Occaminpartaterä
höpöhöpös kirjoitti:
ei psykoosissa voi nähdä tv tekstiä koko ajan eri tavalla. Vain idiootti vetoaa tässä psykoosiin. Eikä hällä ollut mitään traumoja. Nettiyhteys televisiossa kuitenkin oli muistaakseni.
Kyllä voi nähdä ja uskoa näkevänsä ja kuulevansa ihan mitä tahansa. Psykoosi ei vaadi mitään "traumoja" ja saattaa puhjeta puhtaasti fyysisestäkin ongelmasta sekä vaikka stressistä tai unettomuudesta.
Jos tekstit näkyivät aidosti ruudulla niin miksei ottanut niistä kuvaa vaikka kameralla/kännykkäkameralla tai nauhoittanut ohjelmia?
- kiljusieppo
Treffiraiskauspsykoosi.
- Quro
melko outoo: kuuli kanssa vähä niiku saman tapasia juttuja... muista tarkkaan koska... muutama vuosi tai... oli niiku vähän ja samanlaisia juttuja 0.0!?!!? Ja näkikin vielä!
- vhjgvc
Oot selvästikkin joku sairas luuseri. No siltä toi nyt ainakin näyttää.
- Gue
Painu nyt jo helvettiin psykopaatti? täältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871724- 851232
- 1101123
- 68915
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56818- 47731
- 36722
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47671- 33663