Eilen 30.5 n. klo 8.50 olin keskustaan menossa näin juuri ennen jäähallia että oli kaksi ambulanssia linja-autopysäkillä ja ensihoitajat paarien vierellä ja vähänmatkan päässä tien toisella puolella pelto-aukealla helikopteri odottelemassa.
Katselin Tilannehuone.fi palstaa mutta siellä ei sanallakaan mainittu ko. tapauksesta.
Saman olen huomannut ennenkin että aivan kuin Paraisilla tapahtuneita ei sinne ole kirjattu, miksi sensuroidaan Paraisten tapauksia !
Paraisilla sattuu ja tapahtuu
7
251
Vastaukset
- Faktajuttuparaisilla
Jos onnettomuuksien osanottajat ovat ruotsinkielisiä niin ei niitä suomenkielisille palstoille kerrota, sehän on päivänselvä fakta.
- dolmii
Ei ilmoiteta jos kyseessä sairaskohtaus tai henkilövahinkoa. Ei poliisi tehtävätkään ilmoiteta jos kyseessä on uhri.
- Gunhild
Me Parainen halutaan pitää hyvä maine, siksi yksittäistapaus inte huudella julkisuutten. Förlåt minun huono suomi kieli.
- Antteeksvaan
Onko koulussa suomenkielen opiskelut jääneet suorittamatta ?!
- nm1
Ok.
- Gunhild
Ja e over 60 år. Därfor ja komma ihåg inte finska språk o de e inte viktig språk.
- f7iii
Grillaus kevyesti suomenruotsalaisittain: Pårkkanat-resept. Mine kåitta ajatelle påsitiivinens puåli teste laihduntakuuri ja käytte luåvuus. Tesse teille kesen kuuma grill vinkki! Laita grill tulessa. Åta 16kg neme satans pårkkana. Åta ryypy kåskenkårva åta tåinenki. Jås granne on näkösel huuta: TEELE SITE VAIN GRILLATA! Åta ryypy. Heite ne pårkkana grillens ritile, kaata vehen marinad peelle. Kåssu tai ålut såpi mainiåsti. Avaa tåinen kåssu. Keennä niite helvetens pårkkanåit ettei ne pala. Heite såålaa ja peppar och mite kaapiste löyty peelle. Drik lite ålut velille vaihtelun ja kåssu ryypy pereen kyytipåikana. Åta sgmtelefon ja såitå sukulainen, jås ne grilla makkara lehtipihvi, låhkåpeero ni hauku ne pysty. Åta ryypy åta tåine juå låput pullåst, påtkase ne satans pårkkana upp och ner hit och dit. Åta ja heite grill grannens tåntti. Tilaa pizza. Åta ålut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391188- 61103