Laiskat myyjät

Seuraava myyjä saa turpiinsa, jos ei myy.
1397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Miten kesärekryt meni, noin niinkun omasta mielestä?

Äänestä

ja

Äänestä

kertoo kieltään sinun firmastasi???? ahneen loppu on paskainen!!

Äänestä

enemmän sanoisin että laiskat mitäänsanomattomat pomot, niitähän riittää!!

Äänestä

toivon, että joku vetää sinua turpiin sen olet ansainnut!

Äänestä

Vittu te huonot myyjät olette luusereita!

t:pomo

Äänestä
  • samoin sinä petturi!!!!

    Äänestä

esimies on huono jos myyjä ei saa myyntiä, eli katso itse peiliin ennen kuin syyttelet!!!

Äänestä
  • Suorin ja törkein oman vastuun siirto. Myynnissä vapauden lisäksi on vastuu ja vastuu tarkoittaa että "Mitä minä voin tehdä jotta myyntini kulkee"

    Esimies ei suoraan kenenkään myyntiä tuhoa. Se on eri asia, syntyykö tulos esimiehen ansiosta tai hänestä huolimatta. Telemarkkinoinnin ongelma on että yli 90% hakijoista on älyltään, elämänasenteeltaan, työmarkkina-arvoltaan ja luotettavuudeltaan täyttä paskaa. Ja harvoista hyvistä kilpailee moni.

    Auringonlaskun ala. Aurinko laskee sitä nopeemmin mitä nopeemmin työmoraali laskee. Onneksi ei ole tarttenut olla 10 vuoteen olla tekemisissä mutta alalta olevilta kuulee karun totuuden työntekijöiden asenteesta. Kai sossu on niille parempi paikka oikeasti.

    Äänestä

  • friidui kirjoitti:

    Suorin ja törkein oman vastuun siirto. Myynnissä vapauden lisäksi on vastuu ja vastuu tarkoittaa että "Mitä minä voin tehdä jotta myyntini kulkee"

    Esimies ei suoraan kenenkään myyntiä tuhoa. Se on eri asia, syntyykö tulos esimiehen ansiosta tai hänestä huolimatta. Telemarkkinoinnin ongelma on että yli 90% hakijoista on älyltään, elämänasenteeltaan, työmarkkina-arvoltaan ja luotettavuudeltaan täyttä paskaa. Ja harvoista hyvistä kilpailee moni.

    Auringonlaskun ala. Aurinko laskee sitä nopeemmin mitä nopeemmin työmoraali laskee. Onneksi ei ole tarttenut olla 10 vuoteen olla tekemisissä mutta alalta olevilta kuulee karun totuuden työntekijöiden asenteesta. Kai sossu on niille parempi paikka oikeasti.

    niin asenne on varmasti toki tärkeä, mutta kyllä esimies on tärkeässä roolissa, hän valvoo ja kannustaa. Myyjän tehtävänä on myydä mutta jos hän ei saa palautetta työstään oli se hyvää tai huonoa on jotain pielessä??
    Kyllä työmarkkinoilla on paljon hyvän työmoraalin omaavia työntekijöitä, sinun asenteesi on jostain kaukaa!! ja kertoo jotain itsestäsi!

    Hyvä esimies on hyvä tiimipelaaja joka on joukkueen jäsen kannustava kuunteleva auttava kaikki yhdessä ilmapiiri on myös ratkaiseva, silloin ihmiset jaksaa!!

    Äänestä

  • Niin. Sinä syyllistit kokonaan esimiehen jos myyjä ei myy. Se kertoo minulle oleelllisen sinusta. Vastaus oli vain prospiva kannanotto omaan yksiselitteisesti esimiehiä syyllistävään kommenttiisi. Itse näen että menestys on juurikin tiiimityötä. Työnantaja ja esimies sen edustajana antaa puitteet ja pelivälineet. Vastuu osaamisesta, työtehosta ja asenteesta on myyjän oma. Kukaan esimies ei voi huonoa asennetta muuttaa. Parasta on hankkiutua näistä eroon. Puhelinmyynnissä oikeiden tekijöiden määrä kaikista on surkea. Kentällä joskus onneksi parempi.

    Mutta esimiehen yksin syyttäminen on vain vastuunpakoilua. Kuin pikku lapsella: joku muu huolehtii.

    Äänestä

Tiesitkös, että useimmiten työntekijä ei irtisanoudu työnantajan itsensä vuoksi, vaan esimies on se, josta yleensä erotaan. Mietipä mypä, tätä, jatkossa ja ota peili käteen.
t: johtaja

Äänestä

syökäää kaikki pomot vaan paskaa!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myyntipäällikkö kirjoitti:

Seuraava myyjä saa turpiinsa, jos ei myy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu