Eli vielä kerran...
Helsinki by night...
Tule tapaamaan 30 huoneen hulvatonta porukkaa kun tonttuiluaika on kuumimmillaan!
Aloitamme iltaa Pub Gasellissa la 18.12. klo 18.00 alkaen (http://www.ravintolaopas.net/gaselli/)
ja siirrymme h-hetkellä (tip-tap tip-tap) perinteisesti ravintola Zetoriin tanssahtelemaan
(http://www.ravintolazetor.fi/).
Pub Gaselli sijaitsee osoitteessa Aleksanterinkatu 46, sisäpiha.
Vielä ehdit olla kiltti ja osallistua miittiin=)
Koollekutsujana ja kenties läsnäolevanakin:
Bella Tarantella / Minnier
Niin...jatkot siis kuitenkin ravintola Zetorissa..tiedoksi niille, jotka kenties myöhemmin illalla liittyvät seuraamme...sii juu=)
Hesan 30+ miittiä taas
4
2568
Vastaukset
- B.agarat
Onko kaikki fanit ja häirikötkin tervetulleita?
- KomeaBody
Mistä teidät tunnistaa siellä, etten eksy väärään porukkaan?
Onko teillä takapuolet kuin seittemän leivän uunit, kun non stoppina 24h/vrk chattailette ettekä liikahda muualle kuin jääkaapille ja WC:een pikaisesti chattailyn lomassa. - B.agarat
KomeaBody kirjoitti:
Mistä teidät tunnistaa siellä, etten eksy väärään porukkaan?
Onko teillä takapuolet kuin seittemän leivän uunit, kun non stoppina 24h/vrk chattailette ettekä liikahda muualle kuin jääkaapille ja WC:een pikaisesti chattailyn lomassa.Arvasit aivan oikein mulla(kin)on takalisto vähintään yhdeksän(9)leivän uuni. Mutta toisaalta se on kyllä aika kiintee, johtuu varmaan siitä että käytän kiinteyttäviä voiteita bagaroihin. Minut tunnistaa myös mustista silmienalusista mikä taas johtuu siitä että mulle ei ole mitään muuta elämää kuin chatti ja olen siellä 24h. Myös paha haju on hyvä tunnistemerkki koska en ole käynyt suihkussa kahteen(2) vuoteen etten vain missaa mitään chatissä.
Harkitsin jopa oikeesti tätä tapahtumaa varten mennä suihkuun, mutta sitten aattelin että paskat, mä en identiteettiäni tän takia muuta.
Joten paska haiskoon ja balalaikka soikoon!
- chättäri
Ei sit millään jouda. Katsotaan vuoden kuluttua uudelleen jahka edes harkitsis lähtemistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729