Ilmainen siltaremppa alkoi maksaa

YIT rahastaa kaupungilta maksimaalisesti kaikin keinoin.
1752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Se on yritystoiminnan tarkoitus.

Äänestä
  • etenkin kun se oli jo saunaillassa kertaalleen sovittu.

    Äänestä

Voisiko Ilkkala tai joku muu laskutaitoisilla aivoilla varustettu alkaa laskemaan arvioita siitä, miltä näyttää kaupungin plusmiinustilasto Goodmannin tapauksessa? Uusia menojakin varmasti tuli, kuten tyhjentynyt keskusta ja tarpeeton parkkitalo mm. Varmaan sinne kuitenkin syntyi uusia työpaikkoja ne 600 vai mitä niitä piti tulla?

Äänestä
  • Liikemies Kari voisi laskea myös sccAutotalon laskun koska kannatti liikemies Ritskun bissnesstä.

    Äänestä

  • Nyt unohdit että keskustaan ollaan saamassa yksi parkkitalo lisää jotta keskusta saadaan jälleen eläväksi. Siinä ei yhdellä tyhjällä parkkitalolla ole niin nöpön nuukaa. Pienikin se on.

    Kuten Sari sanoi, niin toriparkki on ainoa vaihtoehto ja se tuo meille kaikille paaaaljon hyvää. Kiitos Sari, kyllä se tästä elävöityy. Jollei muuten niin mellakoiden merkeissä. Elävyyttä se on sekin...

    Äänestä

  • Ei hämäläiset mellakoi.

    Äänestä

Ne tietyöt oli meidän kaupunkilaisten lahja Kevalle.

Äänestä
  • Kuinka helvetissä täällä Hämeenlinnassa aina epäonnistutaan kaikenlaisissa sopimusten teoissa. Järjestään kaupunkilaiset ovat maksumiehiä virkamiesten kyvyttömien neuvottelu ja sopimusten tekoasioiden vuoksi. Tämähän on täydellisen hyvää jatkumoa tapaus SCC.n kupruihin. Joidenkin hönöjen mukaan siinäkin jutussa oltiin vähän aikaa sitten vielä kuulemma voitolla. Lopullinen todellinen lasku kaupunkilaisille ei ole vielä saapunut. Imagotappio Hämeenlinnalle on ollut jo merkittävä.

    Äänestä

  • KaikkinauraajoMeille kirjoitti:

    Kuinka helvetissä täällä Hämeenlinnassa aina epäonnistutaan kaikenlaisissa sopimusten teoissa. Järjestään kaupunkilaiset ovat maksumiehiä virkamiesten kyvyttömien neuvottelu ja sopimusten tekoasioiden vuoksi. Tämähän on täydellisen hyvää jatkumoa tapaus SCC.n kupruihin. Joidenkin hönöjen mukaan siinäkin jutussa oltiin vähän aikaa sitten vielä kuulemma voitolla. Lopullinen todellinen lasku kaupunkilaisille ei ole vielä saapunut. Imagotappio Hämeenlinnalle on ollut jo merkittävä.

    Kunpa se olisi vain imagotappio, on semmonen vipinä, taitaa tulla lisää rahallista tappiota. Vartoilen tietoa tunnelin siivouksesta ja ns. ylläpidosta, kaupunki kun joutuu maksamaan moiset kulut. Juu, veronmaksajat hoitaa homman.

    Äänestä

  • On se kumma että kaupunki vastaa omista teistä. Ei pitäisi missään nimessä.

    Äänestä

Koskahan Kiemunki kuittaa Ritaluomalta kaupungille ne "varmat saatavat"

Äänestä
  • Ei koskaan koska Iisakki Kiemunki on ehdottomasti 2000-luvun suurin vitsi Hämeenlinnassa

    Äänestä

  • Liikemies Kari apuun kun tuki Ritaluoman autotalohanketta.

    Äänestä

  • Iisakki on vitsi joka ei naurata.

    Äänestä

Goodmann on floppi.

Äänestä
  • Ei ole oikea paikka luusereille.

    Äänestä

Antaa sen sillan romahtaa. Moottoritie menee tukkoon, liikenne ohjataan kaupungin kautta. Siinä jonotellessa monelle tulee mieleen, että pistänpä auton parkkiin noin hienoon ja uutuuttaan hohtavaan parkkitaloon ja riennän ostoksille Goodmaniin. Siinä sitä rahaa virtaa Hämeenlinnaan ja parkkitalojen käyttöaste nousee niin, että päästää louhimaan torinalusta ja väsäämään seuraavaa aseman kupeeseen.

Etta tällaisen neuvon täältä Kansan keskuudesta vaan heitän teille päättäjät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Verotparatiisiin kirjoitti:

YIT rahastaa kaupungilta maksimaalisesti kaikin keinoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu