En haluaisi olla kateellinen kaikesta vaan iloita siitä mitä minulla on. En vaan voi tälle mitään. Olen kateellinen että muitten vanhemmat on niin kivoja ,kun taas minun on sitä mitä nyt on... Olen kateellinen että minulla ei ole omaa huonetta eikä rahaa melkein yhtään . Olen kateellinen ettei minulla ole tietokonetta ja puhelin on halvinta mallia. Enkä ole IKINÄ käynyt ulkomailla tai huvipuistossa.
olen kateellinen kaikesta
kateeellinen
1271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Miksi et tee noille kadehtimillesi asioille mitään?
Tietysti, onhan se niin paljon HELPOMPAA olla kateellinen kuin viitsiä nähdä itse vaivaa tehdä minkään eteen yhtään mitään!
Mene töihin koko kesäksi hankkiaksesi rahat niin upeaan kännykkään kuin ikinä haluat, tai tehdäksesi kesäpalkasta sen ulkomaan matkasi!
Vai että ei ole muka töitä? Piiiiiiiiiiitkä vale! Maaseuduilla aivan huudetaan apuvoimista!
Marjojen kasvattajat ovat pulassa kun eivät saa ketään avuksi!
Töitä on ememmän kuin on tekijöitä. Sinullekin on enemmän kuin tarpeeksi hommia tarjolla jos vain viitsit tehdä. Ellet, lakkaa valittamasta ja ole se typerä laiska köyhimys vaikka lopun elämääsi!
Vanhemmistsi ei voi sanoa mitään, he ovat muodostaneet oman elämänsä omalla tavallaan.
Sinulla oa kaikki maailman valta tehdä omasta elämästäsi juuri sellainen kuin sinä itse haluat! Ylös vain sieltä sängynpohjalta lojumasta ja reippaasti töihin!
Muista aina että ei ole olemassa ilmaista lounasta. Kaiken eteen on tehtävä töitä!