En haluaisi olla kateellinen kaikesta vaan iloita siitä mitä minulla on. En vaan voi tälle mitään. Olen kateellinen että muitten vanhemmat on niin kivoja ,kun taas minun on sitä mitä nyt on... Olen kateellinen että minulla ei ole omaa huonetta eikä rahaa melkein yhtään . Olen kateellinen ettei minulla ole tietokonetta ja puhelin on halvinta mallia. Enkä ole IKINÄ käynyt ulkomailla tai huvipuistossa.
olen kateellinen kaikesta
1
256
Vastaukset
- Oppeliini1
Miksi et tee noille kadehtimillesi asioille mitään?
Tietysti, onhan se niin paljon HELPOMPAA olla kateellinen kuin viitsiä nähdä itse vaivaa tehdä minkään eteen yhtään mitään!
Mene töihin koko kesäksi hankkiaksesi rahat niin upeaan kännykkään kuin ikinä haluat, tai tehdäksesi kesäpalkasta sen ulkomaan matkasi!
Vai että ei ole muka töitä? Piiiiiiiiiiitkä vale! Maaseuduilla aivan huudetaan apuvoimista!
Marjojen kasvattajat ovat pulassa kun eivät saa ketään avuksi!
Töitä on ememmän kuin on tekijöitä. Sinullekin on enemmän kuin tarpeeksi hommia tarjolla jos vain viitsit tehdä. Ellet, lakkaa valittamasta ja ole se typerä laiska köyhimys vaikka lopun elämääsi!
Vanhemmistsi ei voi sanoa mitään, he ovat muodostaneet oman elämänsä omalla tavallaan.
Sinulla oa kaikki maailman valta tehdä omasta elämästäsi juuri sellainen kuin sinä itse haluat! Ylös vain sieltä sängynpohjalta lojumasta ja reippaasti töihin!
Muista aina että ei ole olemassa ilmaista lounasta. Kaiken eteen on tehtävä töitä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708