Sipilän ja törsien jäljiltä

Ollaan viidessä vuodessa pahemmassa kunnossa kuin Kreikka, maataloustuella tosin pitää alkaa makselee valtion kepulienkin palkkoja.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joppelta jää vähemmän pajatsoon hakattavaksi.

Äänestä
  • kus päil helppo nelivuotis kausi,mutta kun seuraavat vaalit tuloo niin lorahtaa törsällä housuun ja kunnolla ,rinne komentaa ja törsät sipsuttimineen vetää asentoo paskat housuis,

    Äänestä

mikä on sipsuttimen aasin nimi no sehän on halle,aina kun sipsutin aasillaan aavikolla vaelsi niin sipsutin huusi aasilleen HALLE LUJAA ,et semmonen .

Äänestä

Oli taas törsäkkeiden ylipäälikkö Arkadianmäellä sen näkönen ettei vuonna 2019 pillerit pelkästään riitä kukonlaulun aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jesselongdong kirjoitti:

Ollaan viidessä vuodessa pahemmassa kunnossa kuin Kreikka, maataloustuella tosin pitää alkaa makselee valtion kepulienkin palkkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu