Pirkko Arhippa-Pimeän Piiri

Xye

Eli onko joku lukenut kyseisen kirjan?
Kaipaisin arvostelua..
ei mitään parin rivin, vaan ihan kunnollista
kiitos..:)

5

421

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei voi mitään

      paska kirja

    • Kirjakriitikko

      Lue ja arvostele itse! Älä yritä käyttää toisen työtä hyväksesi, se on rangaistavaa. Toivoo Suomen Arvostelijoiden Liitto ry

    • P O Maununpoika

      Arvostelu tulee, sitten joskus kun kyseinen kirja osuus silmiin lainaston hyllystä. Arhipan mummo ei kuulu niihin, joita ostan omaan kirjastooni.
      Jos haluat nopeampaa toimitusta, niin sovitaan palkkio ensin. Lukemiseen menee noin neljä tuntia, kirjoittamiseen puoli. Asianajajaliiton keskiansiolla veloitusta syntyy noin 900 €. Maksatko käteisellä vai luonnontuotteilla. Hirvenlihalle ja hyville perunoille on aina käyttöä.

    • Aika surkea kirja tuo oli minustakin. Minkäänlaista jännitystä ei syntynyt nimeksikään, kerronta oli lähinnä pitkäpiimäistä arjen rutiinien kuvausta ja henkilöt epäkiinnostavia. Jopa murhajutun ratkaisu oli tylsä ja yhdentekevä.

    • Vihtori Mättö

      Siis tyypillistä Arhippaa. Ei kannattas valita esseen aiheeksi yli kymmenen vuotta sitten ilmestynyttä. Senaikaiset mahdolliset lehtikritiikit ei välttämättä ole netitettynä, valitettavaa copypasteesseen kannalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      269
      4911
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      89
      3384
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      42
      3278
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      49
      2582
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1817
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1620
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1428
    8. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      12
      1227
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1027
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1025
    Aihe