Moi
Miten ootte järjestäneet itsellenne nettiyhteyden, mikäli majoituksessanne ei sitä ole?
Ootteko hankkineet mitä kautta ja paljon maksaa?
Olisi tarkoitus viettää viikko Pärnussa talossa, jossa ei ole wifiä. Mietin, että voiko /kehtaako läheisten hotellien yhteyksiä lainata, tai myyvätkä he niitä.
Nettiyhteys Pärnussa
7
120
Vastaukset
- JosSeRiittää
Ainakin useimmissa ravintoloissa on oma wifi asiakkaille.
- eikuuleooniin
Virolaisetko jakaisivat nettiä ilmaiseksi, turha luulla.
- Wifitönnä
Alkuperäisen majoitus on muu kuin hotelli, eikä nettiyhteyttä ole huoneistossa/talossa.
Mistä porukat ostaa tilapäisen yhteyden? - sdfhj
Ota soneran liittymä suomesta kiinteällä netillä niin et maksa senttiäkään enempää käytöstä kuin suomessa. Joko suoraan tablettiin/tietokoneeseen tai jaat sen puhelimella.
- Wifiä
Kiitos paljon. Juuri jotain tällaista vinkkiä kaipasin. Ei ole kallis hinta viikosta.
- ksusha
Meillä on läppäriä sekä tabletti ja ns "älypuhelimia" nykyään. Vuosia sitten hankittu ZEN- prepaid. Siihen ladataan puheaikaa silloin tällöin. Aiemmin käytettiin mokkulaa eli nettitikkua mut nyt kun on ns. "älypuhelin" nettiyhteyden saa jaettua puhelimen kautta läppäreihin ja tabletteihin. ZENillä 1e päivä, 3e viikko, 7e kk. Ja nää Viron prepaidit toimii paremmin kuin omat liittymät kotimaassa....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713338
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541879Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411540Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251135