Tietääkö joku paljonko n.10v lapsen koulukulut on ? Ilmesesti koulukyyti ja kouluruoka maksaa. Kyse on ihan normi koulusta.
koulun kustannukset
5
154
Vastaukset
- Näinpatilassa
Minä maksan vuodessa noin 10000b ja siihen kuuluu kaikki. Ruoka, kouluasut, patja ja parit kengät. Hinnaasa on myös vakuutus ja ruokailu. Hinnat vaihtelee melkoisesti mutta mielestäni tämä koulu on halpa. lapsi on vasta 5v joten 10v en tiedä.
- khopkhunkrap
kiitos.
- Thaimaantallaaja
Tuossapa ei liene virallisia ylä- eikä alarajoja, erään tuttuni kertomana pienehkössä maalaiskaupungissa alkavat jo nelivuotiaana käymään erityiskoulua, johon pelkkä lukukausimaksu on parisataatuhatta b. Siellä alkavat tietotekniikan ja englannin opiskelun heti. Tämä sieltä toisesta ääripäästä.
- pienapu
tottakai yläräjää ei löydy varmaankaan. Mutta kyse on köyhän perheen tytöstä, joten edullisesti yrittävät varmaan selvitä.
kalliin koulun maksajanrooliin en halua. mutta pieniapu voi olla paikallaan.- Thaimaantallaaja
Mikäli sata € kuussa annat, on jo hyvä apu köyhään perheeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841423EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36800- 54783
- 30716