Minulla on hyvä ja toimiva ilmastointilaite makuuhuoneessa, mutta nyt on alkanu askarruttaan sen vielä paremmaksi muuttaminen. Kysymys on siita, kun siinä on kompressori, sen virta noin 5A sitte siinä on tavattoman hyvä poistopuhallin, niin voisko tuota pelkkää poistopuhallinta käyttää ilman että kompressori pyörii? Nyt ne toimii aina yhdessä. Kiertoilma puhallin kyllä on mahdollista käyttää yksin, mutta esim. aamuisin ulkoa tulis noin 10asteista korvausilmaa ilmatteeksi ilman sitä kompressorin kulutusta.
ILMASTOINTILAITE
0
120
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-297609Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986246Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164378- 1554284
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain573246Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.602398- 1632051
- 661953
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1471850- 451634