Huomasin juuri yhden asian.. Laitoin tiistaina postiin kortin miehelle jonka näin lauantaina. Itseasiassa hän on linja-auton kuljettaja.. Nimeä en tietty tiedä.. Ja sen mukaan piti laittaa sit se korttikin firman osoitteeseen menemään (laitoin kuljettajan numeron kirjekuoreen). Nyt sit huomasin et kuljettajahan voi olla mistä päin tahansa Suomea.. Ja onko se kuljettajan numero välttämättä pysyvä.. Tarkoitan siis et jos sitä käyttää useampi (vähän niin kuin kassaankin kirjautuessa voi useampi olla saman numeron käyttäjänä). No en tiedä kun en tiedä heidän systeemeistä yhtään mitään..
Mutta.. Yritinpähän kuitenkin.. Jos ei soittoa tai vastausta kuulu niin tiedänpä miten asiat on..
t. tummahiuksinen matkustaja n
Mutta.. Yritinpähän kuitenkin.. Jos ei soittoa tai vastausta kuulu niin tiedänpä miten asiat on..
t. tummahiuksinen matkustaja n
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tietty voisinhan soittaa heille asiakaspalveluun ja varmistaa et kortti on mennyt perille (ja toivottavasti oikealle henkilölle.. ei ole ollenkaan sama kenelle se menee). Sen taidankin tehdä..
Ps. En ole 39 v. (eikä taida olla hänkään).. Mut tuo sopi lähetysajankohdaksi parhaiten tiettyihin numeroihin..
Kuulostat ihan yhdeltä M-alkuiselta naiselta joka on ollut täältä pitkiä aikoja pois... Mutta siis vain palstatuttuja ollaan. Jos ei saakaan korttiasi, niin voithan yrittää osua samalle linjalle vielä toistekin.
Niin.. No voihan sitä yrittää.. Mut parempi kun varmistan soittamalla asian, siis sinne asiakaspalveluun (kyseisen liikenneyhtiön). En haluais niin sattuman varaan jättää.. Mut jos en muuta voi niin kai se sit pitää tehdä niin..
Vaan voihan se olla parempi etten ainakaan sen varmistamisen jälkeen enää samaan linja-autoon jatkossa pyri.. Siis jos kortti on mennyt perille eikä mitään kuulu (tuskin hyvin montaa päivää kannattaa odotella jotain soittoa tai viestiä..). Mutta.. Se selviää huomen aamulla..
että olet yrittänyt.
äsken tuntemattomaan numeroon,
jos ei tunnissa soita takaisin,
niin unohdan hänet