Isossakyrössä. Eihän kunnanjohtajalla ole lopulta mitään päätösvaltaa, kunhan esittelee asioita?
Vois säästösyistä ulkoistaa välillä nekin hommat kunnan insinöörille, kun tuo inssikoulutus on in, Sipiläpuumin ansiosta.
Tekeekö politikot kunnanjohtajastakin työsuhteisen
seljänkangas
1
94
Vastaukset
- mjdfa
Täytyyhän jotain olla: kun voi tokaista. tänne ei ulkokuntalaisia yrityksiä oteta, jättävät kunnalle vain velkaa, kun konkurssiin menevät.
Vai tarkoititko, että on vain sellainen ??????????????? kunnan työntekijä?????
paljon puhetta, vähän tekoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603122
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012645Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!371397Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011349Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?201180- 451089
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3001003Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi119965Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti45963Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34890