Kesäks koitan jotakin tekemistä keksiä kun oon vasta muuttanut savonlinnaan eikä mulla oikein kavereita täällä oo. Niin missä päin savonlinnaa ois autiotaloja joita vois kierrellä? En siis sinne paikkoja rikkomaan oo menossa, ihan mielenkiinnosta ois kiva kierrellä
Autiotaloja savonlinnasta?
auttakaatylsää
4468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siinä paloasemaa vastapäätä se kauhea hometalo
tekikään aloituksen jonka tunnistaa heti Savonlinnan todellisen Lapasen postaamaksi. Autiotalothan kuuluvat mieliaiheisiinsa näiden aiheiden ohella:
- vapaamuurarit
- kaikki homoihin ja homouteen liittyvä
- kansanedustajat ministerit
- kaikenlaisten luusereiden raivokas puolustaminen
- ylipäätään kaikki sosialismia ja kommunismia puolustava toiminta
- hometalojen suojelu
- ikuinen opiskelu
- terveydenhoitojärjestelmän, lääkärien ja hoitajien haukkuminen
- kaikki poikkitaiteellinen toiminta mikä on tervettä ajattelua vastaan
Ihmiset ymmärtävät toki että Lapanen on sairas skitsofreenikko joka haluaa toiminnallaan epätoivoisesti huomiota koska ei mitenkään muuten sitä saa kuin trollaamalla. Koko ajan Lapasella täytyy olla riita päällä moneen suuntaan. Helppo ymmärtää että näin saa maineen jolla ei pääse mihinkään töihin koska sellainen ei Lapasta kiinnosta vaan erilaiset "projektit" joissa ei tarvitse tehdä työtä eikä varsinkaan tulosta apurahan eteen. Mitä omituisempi projekti tai vaikka yhdistys, sitä varmemmin Lapasen nimi löytyy listoilta, etenkin sellaisista joissa on tarkoitus järkyttää yhteiskunnan rakenteita.
mikäs vitun ongelma sulla on?
Minusta olisi mukavampi kierrellä katselemassa Savonlinnassa myytävänä olevia omakotitaloja. Niitä sinullekin riittäisi kierrellä katselemassa pitemmäksikin aikaa. Savonlinnan alue on sen verran laaja että saattaisi löytyä joku autio talokin. Puku päälle vaan ja kiinteistövälityksiä kiusaamaan. Heillekin tulisi samalla rahalle vastiketta.