Itse olen as-mies ja epäilen teststeroinivajetta. Ikää reilu parikymmentä eikä parta kasva ja paha gynekomastia....rinnat menee nuoren tytön tisseistä. Onko tämä tyypillistä meille asseille vai olenko muuten hormonihäiriöinen?
Kuuluuko aspergeriin hormonihäiriöt
ahdistus11
8143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei ole ylipainoa. Olen hyvässä kunnossa. Salilla ja lenkillä säännöllisesti käyn. Ei ole siis rasvaa nuo tissit.
Eihän sitten muuta kuin testaamaan epäilys. Parmmin se selviää labrassa kuin täällä houru-palstoila.
Pitänee mennä. Kyselin vain näin yleisesti jos jollain ois ollu mustaa valkosella asiasta.
Älä usko "lähihoitsuihin", pahimpia trolleja mitä maa päällään kantaa. Eivät tiedä mistään yhtään mitään.
Assina sanoisin, että älä ole huolissasi. Jos kuntosi on hyvä kuten kerroit etkä sairasta mitään fyysistä sairautta, sinuna unohtaisin koko asian. Assinaisena voin kertoa, että voi olla mahdollista, että assilla on hormonihäiriöitä, kuten minulla nuorempana, mutta on kaikilla muillakin ns. taviksilla. Jos kuvailemasi ulkonäköön liittyvät oireet eivät sinua kovin paljoa häiritse ja muuten voit hyvin, ei kannata olla huolissaan. Toki voit käydä terveyskeskuksessa ottamassa muutaman verikokeen, jos tahdot lähteä asiaa selvittelemään. Sinuna en kuitenkaan suostuisi alkaa syömään mitään hormonivalmistetta, sillä usein niistä voi olla enemmän haittaa kuin hyötyä sivuvaikutuksineen. Kunnioita itseäsi yksilönä.
kaipailenkin muitten assien mielipiteitä/kokemuksia. hormonihoidot tuskin tekee hyvää pitemmän päälle. pitänee miettiä gynekomastialeikkausta, sen verran laskee itsetuntoa tämä. olemme vain ihmisiä :)
"Ei ole siis rasvaa nuo tissit", miksi rintaLIHAksia pitäisi ruveta leikkelemään pienemmiksi?
Ne eivät ole lihasta vaan laajentunutta rintarauhasta mikä ei kuulu miehelle, mutta josta kärsii yllättävän moni mies. Googleta gynekomastia.
Mitä väliä on sillä kuuluuko miehelle tai naiselle? Miksi muuten tuosta pitää "kärsiä". Voi helvetti, mitä ****** väliä ulkonäöllä on, jos ihminen on psyykkisesti sekä fyysisesti terve?