Maasturimyynti

Netin mukaan Savonlinnassa pitäisi olla Jeepin ja Fiatin jälleenmyynti (TT-auto)
Jokohan autoja on myynnissä ? Ko. merkeillä täällä pohjoisemmassa Suomessa ei ole vielä lainkaan jälleenmyyjiä, joten se on etelän reissu,jos nuo autot kiinnostaa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ketä kiinnostaa? Ei ainakaan ketään täysjärkistä. Ja ostaisitko muka noilta jannuilta auton?

Äänestä
  • Enhän itseäni ole täysjärkiseksi väittänytkään.Siksihän minua Jeeppi tai Fiatti kiinnostaakin.Ainakin miljoona kilometriä olen autoilla ajanut ja siitä puoli miljoonaa joko Fiatilla tai Jeepillä.Ja edelleen nuo merkit vain kiinnostaa...

    Äänestä

Osta prkele kasipuolikas viiatti.

Äänestä
  • Ostaisin kyllä jos uutena olisi saatavissa.Kasipuolikas Fiat oli mulla kyllä jo uutena.Hain sen Hankkijalta 1973.Oli Fiat muuten monella muullakin suomalaisella siihen aikaan.Taisi olla kolmanneksi suosituin automerkki noihin aikoihin.

    Äänestä

  • Susiraja kirjoitti:

    Ostaisin kyllä jos uutena olisi saatavissa.Kasipuolikas Fiat oli mulla kyllä jo uutena.Hain sen Hankkijalta 1973.Oli Fiat muuten monella muullakin suomalaisella siihen aikaan.Taisi olla kolmanneksi suosituin automerkki noihin aikoihin.

    Myikö Hankkija aikanaan myös Ferrareita? Saiko jokainen Ferrarin ostaja Hankkijan lippiksen kaupanpäälle?

    Äänestä

  • werrari kirjoitti:

    Myikö Hankkija aikanaan myös Ferrareita? Saiko jokainen Ferrarin ostaja Hankkijan lippiksen kaupanpäälle?

    Ferrarin ostajalle kylläkin annettiin Hankkijan lippalakki kaupantekijäiseksi.
    Eipä niitä muuten olisi tunnistanut suurtilallisiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Susiraja kirjoitti:

Netin mukaan Savonlinnassa pitäisi olla Jeepin ja Fiatin jälleenmyynti (TT-auto)
Jokohan autoja on myynnissä ? Ko. merkeillä täällä pohjoisemmassa Suomessa ei ole vielä lainkaan jälleenmyyjiä, joten se on etelän reissu,jos nuo autot kiinnostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu