Totuus Kymen Perussuomalaisista

http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2015/06/04/Perussuomalaisten%20Kymen%20piiri%20huolissaan%20Kouvolan%20j%C3%A4rjest%C3%B6tilanteesta,%20paikalliset%20toimijat%20alkavat%20tuskastua/2015219135155/4

Kommentoinneissa kerrotaan kaikkea oleellista. 28,9% kannatus vaalityön osalta ei onnistu riitelemällä. Jännitteistä jatkuva puhuminen on kummallista, koska sellasta ei ole ollut. Pidän puheita täysin tuulesta temmattuina.



Jouni Suninen kommentoi.

Jani Mäkelä: "Julkisuudessa on ollut paljon kohuja, ja se on ihan fakta, että Kouvolan valtuustoryhmä on hajonnut voimakkaasti."

"Kouvolan PS valtuustoryhmä hajosi ensimmäisen kerran heti vuoden 2013 alussa kun Kähärä lähti. Kähärän ilmoittama syy oli Tähtisen toimintatapa.

Sitten valtuustoryhmä hajosi 2014 keväällä kun Tähtinen lähti. Lähdön syynä oli koko PS valtuustoryhmän ottaminen mukaan kaupunginhallituksen päätösten valmisteluihin. Siis demokratian laajentaminen.

Seuraava hajoaminen tapahtui heti vuoden 2015 alussa samana päivänä kun valtuustoryhmän valitsema uusi puheenjohtaja aloitti työnsä. Mitään riitaa ei näin ollen valtuustoryhmän nykyisen kokoonpanon aikana ehtinyt olla.

Kaikki lähtijät kuuluvat ryhmittymään, joka on hävinnyt kahdesti paikallisyhdistyksen hallitusvaalit eli 2013 ja 2014. Valta maistuisi, mutta normaalilla demokraattisella päätöksenteolla sen saaminen ei ole onnistunut. Ehkäpä uuden paikallisyhdistyksen perustaminen ja vanhan lakkauttaminen toisi halutun tuloksen ...?"


Repikää siitä sitten huumoria.

5

<50

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • odotellaan

      Siinä sitä huumoria on kun alkavat tuoda julki kokkareiden touhut nyt ja ennen tällä seudulla. Siinä menee monella hienohelmalla ja vastaavalla paskat housuun.

      Kokoomus on oikeasti seudun risasin puolue, on pikku kouvolan kyläpoliitikot ja siten muut.

      • jännitemies

        Mitähän jännitteitä Kokoomuksessa on?


    • PersuS

      "Siinä menee monella hienohelmalla ja vastaavalla paskat housuun."

      Kunpa niihin housuihin pääsisi käsiksi aaaaahhhhh!!!!

    • ripulipoika20v

      paljailla kourilla! WOW! uuuuuuh!!!

    • häirintää

      Niin ja nyt tämä seksuaalinen häirintä syyte perussuomalaisille. Kohta koko valtuusto eroaa Korpivaaran vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      214
      2133
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      51
      1280
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1147
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      986
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      881
    6. 71
      813
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      802
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      353
      714
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      38
      705
    Aihe