Laskuvarjohyppy kuolemaan?

Utin lentokentälle on laskeutunut suru. Voimia ja jaksamista kaikille laskuvarjohyppääjille.......
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060619816300_uu.shtml
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minkäs moinen varjo kun lussahtaa noin. Onhan niitä välillä kolmekin hyppääjaa kinpassa (yhdessä) kaikkien varjot komeasti auki.

Äänestä
  • jos sä törmäät toisen laskuvarjoon ni se "lussahtaa". ihan sama hyppäätkö sä kimpassa tai et, tai onko törmäämäsi varjossa yksi tai useampi.

    mikälainen laskuvarjo ei voi "lussahtaa" törmätessä?

    Äänestä

"Onhan niitä välillä kolmekin hyppääjaa kinpassa (yhdessä) kaikkien "varjot" komeasti auki."

kiihottavaa!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Viimeinen-Hyppy kirjoitti:

Utin lentokentälle on laskeutunut suru. Voimia ja jaksamista kaikille laskuvarjohyppääjille.......
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060619816300_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu