Moi. Kesärenkaissa uraa jälellä noin 4 mm, joten varmaan syyssateiden aikana olis uusimisen aika.
Mitkä renkaat toimii fiestan alla hyvin? Vanteet 15 tuumaa, samoille vanteille tarkoitus hommata uutta kumia. Nykyiset on continental premiumcontact2, tarkka ajaa, mutta kuluu näköjään aika nopeesti.
'Niin joo ja koko on 195/50/15. Olisko järkee ostaa esim. 185/55 tai 185/60 koossa, vaikuttaako paljoo kulutukseen tai muuten?
En meinaa ostaa mitään halpispaskoja vaan hyvät renkaat. Olisko Goodyear efficient grip, Dunlop sport bluresponse, michelin energysaver , hankook ventus prime2 hyviä vaihtoehtoja? Mites continentalin premiumcontact5, kuluuko sekin jo kauppareissun aikana... =) ? Joku ihan muu, mikä?
Kiitos asiantuntevista vinkeistä!
Renkaat Fiestaan (1,25 82hv -vm 2011)
7
409
Vastaukset
- Samafordmies
Goodyear efficientgrip performance siis tarkemmin sanottuna, muut tais olla oikein
- makuasioita
Misukan Saverit kestää hyvin. Koko on makuasia, mitä hakee, jämäkkää vai lillua vai siltä väliltä. Uusissa on Ventukset (195/50/15)ensiasennuksena, ihan toimivat, kestosta ei tiedä vielä.
- noiinsellasta
Kannattaa testaa vanhoilla paljonko mittarivirhe niillä on.
Pyrkisin 0 mittarivirheeseen.
Continentalit on hyvät, miksi siispitäisi merkkiä vaihtaa?
17" on ihan hyvät kesäkumeissa.
Halpisrenkaat on ihan hyviä hyviä nykyisin. Esimerkiksi TNtestissä menestyneet LingLongit. Aavistuksen äänekäs enhkä rengasmelltaan mutta taatusti hintansa väärti kumi.- ihanOmaMainos
vain 17 " linglongit, no huhuu?
- tuhlausta
Noilla vanhoilla pärjää mainiosti, tollaseen mopoon mitää uusia tartte!
- tätiYllättyi
ihana lapsen vastaus.
- hapelo321
Hankook:it aika hiljaisia,itsellä Fiesta SS ja alla 205/40/17 Brigestonet ja meteliä riittää,vetelee urissa mutta toki sivuttais pito on uskomaton...
Kiitos muuten löyhentyneiden rajoitusten tuosta 1,6 vaparista saa aika kivat tehot...normilastulla 175hv,nyt vaihdetaan vapaavirtaussuotimeen ja RS-style ilmamäärämittariin...225hv max
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028192Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885636Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282591Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592475Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81445Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71424Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa511285