Miksi Pattayan suomiukot järjestään aina asuvat äitini kanssa tai sitten kunnan vuokraläävässä?
Asuminen äitini kanssa
Aikaoutoa
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"Äitini kanssa"? Sinun äitisi kanssa?!?...
Onpas sinulla aktiivinen äiti jolla on kaiketi valtava talo koska sinne mahtuu järjestään kaikki Pattayan suomiukot. Paneeko ne kaikki äitiäsi samalla ja onko sinulla muita fantasioita?
Aloittaja kirjoitti itsestään. Asuu yhä äitinsä kanssa. Sen kyllä huomaa amalian kirjoitustasosta ja avauksista.
Eiköhän amalia tuota kannata kysyä äidiltäsi ei tältä palstalta.
...Eikös tuo sama äidinkielen taituri ole parjannut suomalaisia miehiä huonosta koulutuksesta ja nyt veti jo äitinsäkin peliin mukaan?
Valitettavasti moni palstan vakio päivystäjistä (24 h) ei osaa kirjoittaa. Siitä voimme vaan todeta, että koulut ovat jääneet kesken tai ei olla oltu vaan tunneilla mukana. Tyhmyys tiivistyy kun ei meinata oikein ymmärtää, että tämä on yleinen palsta ja tänne saa kuka vaan kirjoittaa. Nimimerkillä eiainakaanmunäiti näkee amalioita kaikkialla. On se sen verran jo mennyt näistä kirjoituksista sekaisin.
Kyllä amalia minä ainakin asun 00130 alueella Helsingissä maksetusssa omassa 74m² asunnossa. Omistan myös 44m² yksiön jonka olen vuokrannut eräälle lakitoimistolle.
Köyhät pattikselle matkustelee. Rikkaat käy tallinnassa ja ruotsissa.
Ai sun äitis kanssa?
Minäkin asuin äitini luona vielä 15 vuotiaana. Sitten muutin omaan kotiin tyttöystävän kanssa. Kyllä sinäkin vielä pääset johonkin omaan kotiin. Veikkaan hoitokotia.
ÖÄÅöäå
Veikkaan että hyvin harva "peräkammarin poika" käy Thaimaassa, kyllä näillä äitinsä kanssa asuvilla on ihan omanlaisensa sosiaaliset ongelmat, eikä varmasti pahemmin kanttia Thaimaahan tai paljon mihinkään muuallekaan lähtemiseen.
Peräkammarin poijat viettävät hetken Amalian äiteen luona. Sen jälkeen alkaa rohkeuttakin löytyä Thaimaan matkaan. Mikään kuin ei voi olla kamalampi kokemus kuin Amalian ja Amalian äidin näkeminen.
Paksua on.. paksua on sanoi mummo naidessa ! Johon pappa rykäs että on hallikin iso..... mahtuis vielä toinen mokomakin !