Täällä kitisijät vuodattaa päivästä toiseen jostakin Kervisestä, miksette haasta äijää oikeuteen jos se kerran on tehnyt teille joatakin pahaa!
Hei kitisijät, miksette haasta Kervistä oikeuteen?
Kerrassaan.outoa
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Hyvä ystävä rehellinen ja syytön Asko Kervinen on se joka oikeuteen haastaa, räksyttäjät painivat eri sarjassa kateutta ja katkeruutta purkaen.
No hyvä että haastaa kaupungin koijarit, mut pitääkö haastaa persuja tai entisiä persuja????
eihä kukaan haasta käräjille ketään jos ei ole aihetta :/
Hyvä kysymys.Miksei Kervinen haasta pahinta häirikköä ja pahantekijää oikeuteen,siis Kervistä.
Aika vähissä alkaa olla Kervisen vastustajien järkevät lausunnot kervis-asiaan. Media-agenttikin jo myöntänyt epäsuorasti kaupungin toimineen laittomasti.
Musta lista kiinnostaa miten se siellä käräjillä oikein menee........
Työnataja ei saa pitää mustia listoja. Kaupunki joutuu korvausvastuuseen ei auta mikään. Lavastetut tappouhlaukset käy todennäköisesti kaupungille yhtä kalliiksi kuin musta listakin.
Kotkassa ei ole mitään sääntöjä. Kaupungin duunarit pelkäävät työpaikkojensa puolesta. Kervisen tapaus herättää lähinnä kauhua.
Hullua haastaa kaupunkia ja lakimiehiä käräjille. Varmasti ottaa Kervinen pataan 100-0! Ei kukaan täyspäinen vedä kaupungin lamiehiä oikeuteen. Rahaa näyttää Kervisellä olevan kun jaksaa sotia kaupunkia vastaan!
Sitä saa mitä tilaa :D
Kaupunki häviää jos lakia noudatetaan.
Niinpä. Nyt oli hyvä avaus. Kaikki joita Kervinen on pahasti kohdellut äkkiä hasteiden tekemiseen. Heh, taitaa olla se kuuluisa nolla tuloksena haastessakin. Palstan ruikuttajat vois vaikka mennä Kerviselle kitkemään rikkaruohoja.
Katsos kun normaalit ihmiset ymmärtävät aika pitkälle hullun touhuja ja jättävät ne omaan arvoonsa,säälien hullua.
Vain hullu alkaa uhittelemaan tyhjillä haasteilla ja oikeudenkäynneillä.
No hullu tekee niin ja on ihan oikein,että talo lähtee alta maksettavien korvausten takia.
SITÄ SAA MITÄ TILAA,hullu ei osaa lopettaa tilaamistaan eikä roskapostitusta.
Psykiatrian erikoishoitokaan ei tuon kanssa toimi.
Sehän on/olisi hullulle viimeinen oljenkorsi ennen kuolemaa.
Kymen Sanomat 8.6 " Miten on sellaisen ihmisen oikeuden laita joka ensin tekee toisista rikosilmoituksia ja sitten lähettää niitä sähköpostilla kymmenille ihmisille nähtäväksi ja edelleen julkisille keskustelupalstoille? "
hölötykset ei nyt auta kervisen vastustajilla.
Ei ole tarkoituksenmukaista haastaa päästään sairasta henkilöä käräjille. Se on vain rahaa ja resursseja vievää tyhjäkäyntiä.
Kaupunki voisi ihan hyvää hyvyyttään lahjoittaa Kervisen holhoojalle lepositeet ja niiden käyttöohjeet kuinka narsistinen sosiopaati pidetään rauhallisena. Levozin 200 mg päivässä on hyvä aloitus.
kervis asjaa pahennetaan tollaisilla jutuilla. kaupunkin etua ei yhtään paranna. me veronmaksajat maksamme hölmöilyt.
"kervis asjaa pahennetaan tollaisilla jutuilla".
Mikä on kervis asia??
Jos tarkoitat tuota roskapostittajaa ja henkisesti sairasta kervistä,niin miten se on "juttu"?
Sehän on hullu-kervinen !
Eikä sen suunnalta ole mistään asiallisesta asiasta tietoakaan,koskaan.
Provot ei nyt auta.
Henkisest vahvai ja taloudellisesti vakaa on saanut laista oikeutta. Nyt ovat Raastuvassa eki käräjille oikeat henkilöt kaupunginlakimies Rarianna Ruonala Kaupunginjohtaja Henry Lindelöf ja Koupunginsihteeri Raino Hassinen vastaamassa lavastuksista ja asiakirjojen antamatta lain peruustella Asko Kerviselle. Rehellisyys vihdoin tulee oikeuden ratkaistavaksi. Johtavat luottamusmiehet ovat olleet haluttomia ratkaista tätä asiaa koupungin sisäisenäasiana jonne se kuuluisi kuntalain peruusteellä.
Arto Hirvonen
Kaupunginvaltuutettu
Puolesta Sananvapauden- PS
Mitähän sinä Hirvonen taas yritit sanoa. Ei päätä eikä häntää. Tämä taas kertoo sinusta totuuden.
Munaat itsesi joka kerta, kun jotain kirjoitat.
Hirvonen kirjoitti asiaa.
eli ei yhtään mitään.sitä samaa siis kuin ennenkin.sillä suunnalla on täysin himmeää tai ihan mustaa,jos sanotaan kuten tilanne on ja on ollut.
änkyräpappa elää -60 lukua ja oottelee vennamon käyntiä.
Hirvonen tietää kaupungin Kervis-asian aika tarkoin,. Jos ei oteta Hirvosen kirjoitusvirheitä lukuun, niin viesti on selvä: Kotkan kaupungin luottamusmiehet ovat haluttomia noudattamaan lakia kuuluisassa kervis-asiassaan.
Just on näin. Kervisen vahingonkorvausvaatimukset on perusteltuja ja olisi todella oikein kun Asko saisi oikeuden joka sille kuuluu.
Tietää "aika tarkoin". Sehän on vähemmin kuin tarkoin.
Samaten aika hyvä ei ole hyvä vaan laadussa sen alapuolella.
Jos hyvä on 100%, aika hyvä on ehkä 60-70%.
"...Jos ei oteta kirjoitusvirheitä lukuun". Ilman selkeää ulosantia sanoma jää vajaaksi kuten Artokin aikoinaan.
Keskitytään oleelliseen. Kaupungin musta lista on laiton ja tappouhkaukset lavastettuja. Eli puhutaan merkittävistä korvausvaatimuksista.
Puhua saa aina ja vaatiakin vaikka miljuunia. Vaan minkäs teet, kun ei mitään saa...
Mitään merkitystä ei ole sillä, onko kaupunki joskus vuosia sitten kerännyt Kervisen työskentelystä johonkin mappiin tietoja ylös vai ei.
Potkut on saatu ja oikeudenkin mukaan reilusti ansaittu, joten mukinat pois ja mustikkamettään!
"Lavastetuttuja tappouhkauksia" ei taas ole kuin Hirvosen ja Kervisen mielikuvituksessa, uhkaavansävyisiä sähköposteja Kervinen on kyllä lähettänyt, koska olen niitä itsekin nähnyt ja näiden sähköpostien johdosta kaupunki on ryhtynyt tarpeelliseksi katsomiin toimenpiteisiin.
Mikä musta lista?
Onko sulla näyttä sellaista?
Eikös käräjillä sitä laitonta mustaa listaa käydä läpi. Mitäs sinne muuten kaupunginjohtajaa olisi kutsuttu asiaa selvittämään.