Käytin Fescon KS 65/35 1,2 mm rappaukseen ja yllätyin suuresti, miten pehmeää aine on, käytännössä seinään voi nojata kädellä ja hangata peukalolla mutta muuten laasti lähtee irti vaikka pienellä puutikulla raapimalla.
Teknisissä tiedoissa lukee, että tuote on suoja huokoistettu, viittaako tämä nyt siihen, että tuote on tarkoituksella erittäin pehmeää, ettei tule halkeamia? Toki aine ei ole vielä kuivunut puolta vuottakaan.
Rappauslaastin lujuus?
duodaduoda
2
246
Vastaukset 2
- remonttimies1
Tuo ei ole kovaksi tehtykkään, miksi pitää nojata ?
- muurari5
Oikein käytettynä kestää sinne 10-millimetrin paksuuteen. Jos rappaus on n.20mm.paksua niin vaatii 4mm.rappauslaastia. Pussissa lukee 4mm.täyttö. Laastissa on sentakia kalkkia ettei kovetu kovaksi. Vovuutta voi rappari hieman säädellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251198
- 721153
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun95899- 78792
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39733Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka31707- 67653
- 111561
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536