Marjo Lakka: Valtuustosalissa katsotaan pornoa?

Kouvolan kaupunginvaltuustonkokous 8.6.2015

https://www.youtube.com/watch?v=pssAY6zRUFw&feature=youtu.be&t=42m40s

http://yle.fi/uutiset/pornoa_valtuustosalissa__paattaja_poltti_pareensa_ja_piti_kunnon_saarnan_se_ei_vain_kay/8059583


Edes hyvävelijärjestelmästä ei saisi puhua vaikka omia sukulaisia suositaan asuntoja kaupatessa halvemmin hinnoin tai vaikka vuokratessa. Marjo Lakan mielestä tuntuu olevan oikein puhua samassa yhteydessä seksuaalisesta häirinnästä vaikka siitäkään ei ole mitään näyttöä?

3

93

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Päivittäin

      Eikö pornon katsominen ole jokamiehenoikeus?

    • GosaNosra

      Jossei oo sarvea nähnyt tai saanut niin kyllähän siinä päreet palaa. Tosiasiassa lienee niin että Larikka lukee esityksen ja pyytää hyväksymään. Ryhmän ajankuluksi jää nettiselailu mikä saattaa sisältää siveyden sipulien olotilaa häiritsevää materiaalia. Koko valtuuston voisi poistaa, ei tuollaisilla tekaistuilla syytöksillä tuhota 200 miljoonaa.

    • http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2015/06/09/Seksuaalisen häirinnän kohteena oli viranhaltijoita/2015219161239/4



      Viranhaltija kertoo pyytäneensä valtuutettua lopettamaan seksistiset puheet. Pyynnöstä huolimatta tämä on jatkanut puheitaan.

      Toinen viranhaltija puhuu vastenmielisistä hetkistä valtuutetun seksuaalisuuteen liittyviä pöytäpuheita kuunnellessa.

      — Olen ollut kyseisessä pöydässä istumassa ja kuullut henkilökohtaisesti näitä juttuja. En ole jäänyt kuuntelemaan loppuun niitä juttuja, viranhaltija kertoo.

      Valtuutettu itse pitää puheita seksuaalisesta häirinnästä poliittisena mustamaalaamisena.

      — Mitä seksuaalisia puheita olen puhunut? En tiedä yhtään sellaista kertaa. Höpö höpö, valtuutettu sanoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      159
      1061
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      717
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      128
      666
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      648
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      639
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      615
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      571
    8. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      560
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      34
      554
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      528
    Aihe